Středa, 12 června, 2024
DomůNovinkyNový typ baterie budete moci překládat jako papír

Nový typ baterie budete moci překládat jako papír

Jihokorejská společnost Jenax představila zcela nový typ baterie, který budete moci rolovat i překládat a to bez toho, že by došlo k jejímu přehřátí a samovznícení či jakékoliv jiné poruše. 

Baterie s názvem J.Flex je vyrobená ze skládaných kovových vláken. To znamená, že si najde využití především ve wearables jako jsou hodinky. Lithium-ionový akumulátor zde bude plnit roli náramků, čímž se mnohonásobně zvýší jejich výdrž na jedno nabití.

Samozřejmě postupem času by si nová technologie mohla najít cestu i do telefonů a tabletů, čímž by se tato zařízení mohla dočkat zcela jiné podoby. Představujeme si hlavně velmi tenké zařízení, které by mělo z baterie poutko na držení, nebo například přiložený obal. Na to s čím nás nakonec překvapí výrobci smartphonů a tabletů si však ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat.

Ačkoliv J.Flex prošel náročným testovacím procesem, během něhož byla baterie 200 tisíckrát ohnutá a znovu narovnaná bez ztráty kapacity, technologie je teprve na začátku cesty. Nyní záleží na tom, jak se k ní postaví konkrétní výrobci a jejich designeři. Nechme se překvapit.

https://www.youtube.com/watch?v=HcQncHhWC0o

Zdroj: Tech Radar

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře