Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyNový šikula z Číny bude mít obří 5350mAh baterku!

Nový šikula z Číny bude mít obří 5350mAh baterku!

Od čínských výrobců smartphonů jsme si zvykli na zajímavé inovace i na velmi slušný výkon zařízení, které se následně prodávají za velmi slušnou cenu. Nový smartphone Elephone 5000 by přitom neměl být jiný. 

Elegantně vyhlížející hi-tech fešák s výraznou stříbrnou obroučkou bude vybaven 8jádrovým procesorem Mediatek MT6592 taktovaným na 1,7 GHz, 2 GB operační paměti, NFC čipem a dvěma šikovnými fotoaparáty z nichž ten přední bude mít rozlišení 8 Mpix a zadní rovných 16 Mpix. O zobrazování se postará 5-palcový 1080p displej s širokými pozorovacími úhly. Telefon bude pohánět operační systém Android ve verzi 4.4.4.

Zdaleka největším tahákem telefonu, který se vzhledově až nápadně podobá designu telefonů Samsungu, by však měla být obří 5350 mAh baterie. Ta by telefon měla udržet při životě až 4 dny nepřetržitého užívání a uživatelé by jejím prostřednictvím měli mít také možnost dobít jiný telefon. Velmi zajímavé jsou pak zkazky, že baterii telefonu bychom na 70% její kapacity měli dobít už během jedné hodiny, což by byla opravdu bomba.

I přes obří baterii by velikost telefonu neměla být nijak extrémní. Tvůrci hovoří o rozměrech 144 x 71 x 9,3 milimetru. Hmotnost telefonu není známa.

Elephone 5000 by se měl na pulty obchodů podívat někdy v průběhu roku 2015. Přesné datum vydání, stejně jako cenu telefonu a informace, zdali se dostane také do Evropy, však zatím nemáme.

elephone-P5000

Elephone-Smartphone-teaser

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře