Úterý, 16 dubna, 2024
DomůRecenzeVítězem ankety Smartphone roku 2014 se stala Nokia Lumia 930

Vítězem ankety Smartphone roku 2014 se stala Nokia Lumia 930

Nejvyšší počet hlasů v našem prvním ročníku ankety Smartphone roku od čtenářů získala Lumia 930 se systémem Windows Phone. Mobil od Nokie obdržel celkem 237 hlasů. Na druhém místě se s odstupem pouhých sedmi hlasů umístil iPhone 6. Třetí pozice připadla LG G3, které získalo 195 hlasů.

Anketu o nejlepší chytrý telefon letošního roku jsme vyhlásili 3. prosince a hlasovat jste v ní mohli až do včerejší půlnoci. Zastoupeny byly telefony se systémem Android, iOS, Windows Phone a BlackBerry OS.

Prvního ročníku ankety se zúčastnilo celkem 1 734 hlasujících. Zajímavé je, že u čtenářů propadly telefony Samsung. Nejlepší z nich (model Galaxy Note 4) skončil až sedmý.

Výsledky 1.ročníku ankety Smartphone roku

1. Nokia Lumia 930 14% (237 hlasů)
2. Apple iPhone 6 13% (230 hlasů)
3. LG G3 11% (195 hlasů)
4. Sony Xperia Z3 7% (122 hlasů)
5. Sony Xperia Z3 compact 6% (108 hlasů)
6. HTC One M8 6% (100 hlasů)
7. Samsung Galaxy Note 4 5% (90 hlasů)
8. Xiaomi Mi3 5% (80 hlasů)
9. OnePlus One 4% (66 hlasů)
10. Google Nexus 6 4% (65 hlasů)

da

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

15 KOMENTÁŘE

 1. Vítězství zasloužené. Byla by ostuda kdyby vyhrál mobil s nestabilním a nepřehledným androidem…

  • můj android je přehledný a naprosto stabilní, ostatně stejně jako každý, který jsem si zatím koupil.. a jestli přehlednost myslíš to totálně nepřehledný ovládání, tak fajn, ale jsi kráva 😉

   • Jsem příjemně překvapen, bo tady všichni opěvují Droida, ale upřímně, měli jsme ho doma a ne že bychom z něj byli odvaření jako někteří. Po roce se s telefonem nedalo už ani telefonovat. S WP není problém, rychlý, přehledný a designově taky povedený. Palec nahoru.
    P.s. droidům WP nevysvětlíte, stejně jako windowskákům droid 😀 nebo rozkousaný jablka.

   • No nevím, android je nejhorší systém co jde v dnešní době sehnat. Podle mého je na tom asi nejlepší IOS a WP. Soudím podle toho že telefony často střídám. momentálně mám htc m7 které jede na android a ten je opravdu špatný úplně stejně jako v debilním samsungu.

 2. Wp! Jo! Gratulace
  Android? Ani zadarmo 😀
  Seka se, je pomalý a nestabilní celkově zlatý Windows 😉

 3. No nevím vím jen z doslechu,ale pry win v prodeji padá což mě zamrzelo protože sám ho mám už 2 roky a teď mám čerstvě darovanou lumii 930 přímo od autorizované prodejny. I tak se mi ty výsledky nezdají :/

 4. Gratuluji !
  Android telefony jsem měl celkem 3.
  Říkal jsem si fuj Nokie to si už nikdy nekoupím. (moje poslední byla 7650)
  Nyní mam Lumii 930 a říkám si proč já vůl se pořád nervoval s tím neodladěným Androidem proč jsem tu Lumii nezkusil už dřív. Nj i když má 930 také své chyby tak systém WP 8.1 je vážně super a moc se těším co přinese Win 10 a potom kombinace Win 10 v mobilu notasu i PC. Na co používat víc systémů za mně prostě spokojenost až na nějaké chyby Lumie 930.

 5. nexus 5 ho strčí hravě do kapsy
  jo a mám ho skoro rok a neseká se nelaguje rychlý je pořád stejně

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře