Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNový Plánovač Mapy.cz a offline Evropa pro iOS i Windows Phone

Nový Plánovač Mapy.cz a offline Evropa pro iOS i Windows Phone

Služba Mapy.cz si pro uživatele připravila hned dvě významné novinky. Nově mohou lidé využívat vylepšený plánovač, do kterého je integrovaná funkce plánování výletů a možnost kombinace různých typů dopravy. Aktualizace se dočkaly také aplikace pro systémy Android, Windows Phone i iOS.

Ode dneška má tak mobilní verze sjednocené funkce napříč všemi platformami, a to včetně vyladěného Plánovače, Batůžku i offline států Evropy, které byly zatím dostupné jen pro zařízení s Androidem.

„Plánování výletů a cest po České republice se dnešním dnem výrazně zjednodušuje. Nový Plánovač a zpřístupnění celé Evropy offline ve většině mobilních telefonů jsou pro nás důležitými kroky, ke kterým jsme v posledních dvou letech směřovali. Nejenom, že jsme aplikaci vyladili podle potřeb českých turistů, ale konečně jsme poprvé sjednotili funkčnost napříč všemi důležitými platformami,“ uvádí Martin Fuks, manažer týmu Mapy.cz.

mapky

Hlavní změnou je možnost kombinovat různé typy dopravy mezi každými dvěma body trasy a vybrat si různé parametry pro konkrétní úsek cesty. „Představte si víkendového turistu, který nejprve jede autem po silnici. Protože nemá dálniční známku, umožňujeme mu nově zvolit v Plánovači neplacené úseky. Jakmile dorazí do cíle, může si jedním klikem naplánovat výlet na kole nebo pěšky. Během cesty chce navštívit řadu zajímavých míst, ale preferuje kvalitní turistické trasy, i když jsou třeba delší. Uprostřed výletu však začne pršet, takže potřebuje naopak najít nejrychlejší cestu zpět. To vše si odteď může nastavit v rámci jedné jediné trasy,“ vysvětluje Martin Fuks.

S tím souvisí i druhá změna. Plánování výletů, které bylo dříve samostatnou funkcí, nyní Mapy.cz integrovaly přímo do Plánovače. Na každém bodě trasy je možné v České republice naplánovat výletní okruh. Nově lze také přidávat neomezené množství bodů, a tedy i výletních míst, před, mezi i za trasu, nebo je do trasy přetáhnout rovnou z mapy. Trasa se automaticky přepočítá. Uložit si ji mohou lidé v Batůžku a případně výlet pojmenovat nebo synchronizovat mezi zařízeními.

Offline mapy

Tím však dávka změn nekončí. S novou aktualizací si lze offline mapy jednotlivých států Evropy stáhnout nejen do mobilů vybavených systémem Android, ale do všech zařízení s iOS či Windows Phone. Další příjemnou novinkou je přidání nativní podpory tabletů iPad.

Nové aplikace pro iOS a Windows Phone se v příslušných elektronických obchodech objeví během následujících dní. Androiďáci novou verzi mohou stahovat už dnes.

telefon

Zdroj: seznam.seznamblog.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře