Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyiPhony poškozené změnou data je možné oživit. Stačí nechat vybít baterii

iPhony poškozené změnou data je možné oživit. Stačí nechat vybít baterii

Kvůli velké chybě systému iOS se iPhony promění na nefunkční cihly. Stačí, aby se uživatel při nastavování data vrátil o pár desítek let zpět. Jablečný smartphone se zasekne a už nenastartuje. Podle serveru Ars Technica ale existuje několik postupů, jak je možné iPhone opět přivést k životu.

Tou úplně nejjednodušší věcí, co můžete udělat, pokud nastavíte datum 1. ledna 1970 a telefon zkolabuje, je nechat úplně vybít jeho baterii. Odvážnější uživatelé se mohou pokusit odpojit vestavěný akumulátor manuálně. Nutné je ale fyzicky odmontovat několik částí iPhonu, což znamená automaticky ztrátu záruky. Případně se uživatelé mohou také obrátit přímo na oficiální obchod Applu a vyčkat, s jakým řešením výrobce přijde.

Technologický server Ars Technica dále objasňuje, proč vůbec celý problém vznikl. Unixový čas používaný v operačním systému iOS počítá čas v sekundách od půlnoci (00:00:00 UTC) 1. ledna 1970. Běžně je tato hodnota ukládána jako 32bitové číslo, což při přiblížení se k nule zřejmě způsobuje problémy na zařízeních se 64bitovými čipy.

iphone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře