Čtvrtek, 13 června, 2024
DomůNovinkySamsung začal uvolňovat Android 6.0 Marshmallow pro Galaxy S6 a S6 edge

Samsung začal uvolňovat Android 6.0 Marshmallow pro Galaxy S6 a S6 edge

No konečně! Jihokorejská firma právě oznámila, že počínaje dnešním dnem zahajuje celosvětově distribuci operačního systému Android 6.0 Marshmallow pro chytré telefony Galaxy S6 a S6 edge. Aktualizace je nabízena metodou OTA (over-the-air) a přináší velké množství novinek a vylepšení.

Majitelé Samsungů Galaxy S6 a S6 edge se mohou po instalaci firmwaru těšit na přepracované animace a efekty, vylepšený fotoaparát (přibyla možnost měnit rychlost uzávěrky a ukládat snímky ve formátu RAW) nebo přepínač, kterým lze vypnout/zapnout rychlé dobíjení baterie.

Marshmallow dále obsahuje možnost přidělovat aplikacím jednotlivá oprávnění, upravenou vypínací nabídku či rychlého pomocníka Now on Tap. V nejnovějším Androidu došlo také ke změně barevného schéma, které namísto dřívější tyrkysové používá bílošedou a podle některých uživatelů, kteří testovali nefinální verzi softwaru, i k mírnému nárůstu výdrže na baterii.

Majitelé modelu S6 edge po aktualizaci získají navíc také vylepšenou funkcionalitu zahnutého displeje.

8-500x282

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Po instalaci Marshmallow se objevily uvedené efekty a zdá se, že výdrž telefonu (galaxy s5) je větší. Negativně se projevila aplikace ACR, která dosud fungovala bezchybně, najednou nenahrává zvuky zvenku, pouze vlastní. Nepodařilo se mi to odstranit.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře