Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyNový Cybertruck od Tesly už hlásí přes 200 tisíc předobjednávek

Nový Cybertruck od Tesly už hlásí přes 200 tisíc předobjednávek

Tesla po představení svého prvního pickupu otevřela rezervační systém a začala přijímat první předobjednávky a Elon Musk se již pochlubil čísly. Na svém twitterovém účtu oznámil, že si Cybertruck rezervovalo již přes 200 tisíc zákazníků, a to i přesto, že firma mimo prezentace žádným způsobem nový automobil nepropagovala.

Dva dny po uvedení měla Tesla už kolem 150 tisíc předobjenávek a po dalších dvou dnech se číslo vyšplhalo na více než 200 tisíc předobjednávek.

Zákazníci mají možnost si Cybertruck se zadním pohonem předobjednat za 39 900 dolarů (920 tisíc bez daně). Střední varianta s pohonem všech kol (dva elektromotory) vyjde na 49 900 dolarů, což je téměř 1,2 milionu korun bez daně. A nejvyšší verze s pohonem všech kol (tři elektromotory) a dojezdem přes 800 km stojí 69 900 dolarů (přes 1,6 milionů korun bez daně). Nejvíce objednávek firma zaznamenala (42 %) ve prospěch provedení se dvěma elektromotory, 41 % na model se třemi elektromotory a pouhých 17 % na model pak s jedním elektromotorem.

Mimochodem, vozidlo Tesla Cybertruck lze předobjednat na www.tesla.com už i z České republiky, a to s uhrazením vratné zálohy 2 500 korun. Předobjednávku můžete přitom kdykoliv bez důvodu zrušit a peníze vám budou vráceny na účet. Dodávka prvních vozidel k zákazníkům se očekává v roce 2022.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře