Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyGoogle z vás udělá boháče, pokud prolomíte zabezpečení telefonů Pixel 4

Google z vás udělá boháče, pokud prolomíte zabezpečení telefonů Pixel 4

Americký technologický gigant chce ještě víc motivovat komunitu, aby mu pomohla odstraňovat chyby, které jeho vývojáři přehlédli v operačním systému Android. Nově tak došlo k citelnému navýšení odměn, což má hackery ještě více podpořit v jejich úsilí.

Program Googlu pro lovce chyb je dobře známý. Různí bezpečnostní experti a hackeři si za nalezení zranitelnosti mohou přijít na odměny v řádech statisíců dolarů, v závislosti na závažnosti chyby.

Nová nejvyšší odměna je v programu Googlu nově stanovena na 1,5 milionu dolarů. Základem této odměny je rovný milion dolarů za vzdálené prolomení ochrany bezpečnostního čipu Titan M na nových telefonech Pixel 4. Dalších 500 tisíc dolarů pak společnost navíc vyplatí tomu, komu se prolomení speciálního hardwaru podaří na vývojářském sestavení Androidu. Nezanedbatelnou částku získá každý, kdo vzdáleně plně ovládne mobilní telefon, tedy bude ho moci resetovat, odesílat z něj soubory, dokumenty a tak podobně.

Google za několik let fungování „bug bounty“ programu vyplatil testerům astronomické částky. Jen za poslední rok společnost odevzdala hackerům více než 1,5 milionu dolarů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře