Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNový čtyřpalcový telefon Applu se bude jmenovat iPhone se

Nový čtyřpalcový telefon Applu se bude jmenovat iPhone se

Současné iPhony mají velké displeje. Zájem o menší model 5s s čtyřpalcovým displejem je však stále velký, a tak se brzy dočká nástupce.

Ne každému vyhovují nové iPhony s 4,7palcovým nebo 5,5palcovým displejem. Proto bychom se podle různých zdrojů měli na tiskové konferenci, která se uskuteční 15. března, dočkat představení nového čtyřpalcového iPhonu.

Dlouho se předpokládalo, že dostane název iPhone 5 se (písmena „se“ by mohla znamenat special edition), jak ale nyní upozornil server 9to5mac, z finálního označení nakonec vypadne číslovka. Do portfolia Applu by tak měl být doplněn iPhone se.

S novým telefonem bude americký výrobce chtít uspět především na rozvojových trzích a obecně u příznivců značky, pro které jsou vrcholné modely až příliš drahé. Menší telefon by měl přesto mít k dispozici výkon a výbavu odpovídající současným standardům.

Uvnitř zařízení se má nacházet čipová sada A9 společně s 1 GB operační paměti, osmimegapixelový fotoaparát s podporou Live Photos, chybět nemá ani podpora VoLTE (telefonování přes LTE) či NFC modul pro realizaci mobilních plateb skrze systém Apple Pay.

jablko

Zdroj: 9to5mac

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře