Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyNové iPady dostanou antireflexní vrstvu proti odleskům

Nové iPady dostanou antireflexní vrstvu proti odleskům

Podle agentury Bloomberg společnost Apple spouští výrobu nových generací tabletů iPad Air a iPad Mini, jejichž displeje budou vybaveny speciální antireflexní vrstvou, která zajistí lepší čitelnost za jakýchkoli světelných podmínek.

Apple by měl nový 9,7palcový iPad představit na přelomu září a října, varianta mini si premiéru pravděpodobně odbude až koncem roku.

Podle Bloombergu však právě implementace antifreflexní vrsty přivodila komplikace ve výrobě nových přístrojů. Kvůli problémům proto bude zřejmě na začátku produkce většího modelu omezená.

Na rozdíl od iPhonů nové iPady nemají projít nijak zásadní změnou designu. Tablety mají být vybaveny čipovou sadou A8 a dostat vylepšené fotoaparáty a identifikační snímač otisků prstů, který bude umístěn do tlačítka Home buton.

Touch ID, jak kalifornský výrobce senzor nazývá, slouží především k rychlé autentizaci uživatele a využití nachází nejen při odemykání telefonu, ale nahrazuje také otravné a zdlouhavé zadávání hesel, když uživatel přistupuje do obchodu App Store, aby si zakoupil nějaké aplikace nebo hry.

S příchodem operačního systému iOS se uživatelé pomocí Touch ID budou moci také přihlašovat do aplikací třetích stran.

Apple to Sell IPhone at Costliest $1,174 in Brazilian Debut

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře