Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyMicrosoft ukončil podporu aplikace Skype pro mobily s Windows Phone 7

Microsoft ukončil podporu aplikace Skype pro mobily s Windows Phone 7

Microsoft ukončil podporu populárního messengeru Skype pro telefony s Windows Phone 7. Aplikace byla odstraněna z katalogu obchodu Windows Phone App Store a na přístrojích, kde byla nainstalovaná, došlo k jejímu znefunkčnění.

Důvodem ukončení podpory pro starší mobily má být zvyšování kvality a bezpečnosti aplikace nejnovější verze. Zcela jistě v rozhodnutí Microsoftu hraje i fakt, že v září skončí hlavní fáze podpory platformy Windows Phone 7.8.

Smartphony se staršími verzemi Windows Phone přitom stále používá zhruba 8 až 10 milionů lidí, jak ukázala nedávná studie analytické společnosti AdDuplex. V celkovém objemu prodaných Windows Phone mobilů mají tyto přístroje zhruba osmnáctiprocentní podíl.

Nedá se samozřejmě ani vyloučit, a je to pravděpodobné, že Microsoft chce tímto krokem podpořit prodeje nových telefonů s Windows Phone 8, respektive 8.1.

[appbox windowsphone c3f8e570-68b3-4d6a-bdbb-c0a3f4360a51]

wp_ss_20131107_0001

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře