Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNová služba O2 Security ochrání mobil i domácnost před hrozbami z internetu

Nová služba O2 Security ochrání mobil i domácnost před hrozbami z internetu

Operátor nově nabízí zákazníkům mobilního internetu i připojení na doma službu O2 Security. Ta pomůže jejich zařízení ochránit před řadou hrozeb číhajících na internetu, jako jsou malware a phishing, i před účastí na botnet útocích.

O2 Security chrání veškerý datový provoz na zařízení zákazníka včetně přenosů na pozadí. V případě hrozby – třeba před vstupem na podvodnou stránku – služba upozorní na riziko a vstup na nebezpečné stránky rovnou zablokuje. Služba běží navíc na síti O2, takže nezatěžuje koncové zařízení zákazníka.

O2 Security neustále aktualizuje seznam škodlivých domén z celého světa a blokuje na ně přístup. Zákazníkovi by se tak nemělo stát, že by po kliknutí na odkaz v podvodném e-mailu byl přesměrovaný na stránku, kde se útočníci snaží ukrást přístupové údaje k bankovním účtům, profilům na sociálních sítích nebo třeba číslo kreditní karty.

Službu nabízí O2 zákazníkům k Internetu na doma i mobilním tarifům. Mobilní verze stojí 29 korun měsíčně, za 49 korun pak služba ochrání všechna domácí zařízení připojená k pevné síti přes domácí Wi-Fi: mobily, tablety, notebooky, stolní počítače, chytré televize, spotřebiče i senzory pro chytrou domácnost. O2 Security je kompatibilní se všemi běžnými operačními systémy (Android, iOS, Windows, Linux, MacOS,…). Aktivaci mohou zákazníci provést například v online samoobsluze Moje O2, na zákaznické lince nebo na kterékoli z prodejen.

Funkcionality služby O2 Security:

– Identifikace a blokování škodlivého obsahu
– Identifikace a blokování škodlivého software
– Identifikace a blokování phishingových stránek
– Detekce a blokování účasti na botnet útocích
– Možnost blacklistingu URL adres
– Obslužný portál s přehledem o zablokovaných stránkách
– Možnost zasílání SMS nebo email upozornění při rizikové operaci
– Možnost zasílání pravidelných týdenních/měsíčních reportů

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře