Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHuawei nabídne vlastní televizor. Bude mít 8K rozlišení a superrychlý internet

Huawei nabídne vlastní televizor. Bude mít 8K rozlišení a superrychlý internet

Podle zahraničních serverů chystá společnost Huawei, známá především výrobou telekomunikačních zařízení a chytrých telefonů, představení svého prvního televizoru. Nabídnout by měl nejen obrazovku s vysokým rozlišením a spoustu takzvaných „smart“ funkcí, ale také konektivitu reprezentovanou technologií 5G.

Mnoho podrobností o novém Huawei televizoru zatím na internet neproniklo. Spekuluje se však až o rozlišení obrazovky 8K a nasazení čipové sady Balong 5000, která – jak už výrobce dříve uvedl, znamená průlom v rozvoji a dostupnosti 5G éry. Díky rychlému připojení k internetu uživatelé budou moci stahovat 360stupňová videa, obsah pro virtuální realitu či datově náročný video obsah, jaký představují filmy a seriály v nejvyšší dostupné kvalitě. Vize Huaweie je taková, že televizor bude sloužit jako univerzální hub chytré domácnosti budoucnosti.

Kromě vydání vlastní TV plánuje firma akcelerovat prodeje na trhu s počítači. Huawei je vnímán především jako výrobce chytrých telefonů. Portfolio tohoto výrobce se ale postupně rozšiřuje a podnik zažívá v posledních letech přerod v elektronického giganta. Do roku 2021 chce Huawei prodeje notebooků oproti současnosti navýšit na trojnásobek.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře