Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNokia zfalšovala nejen video, ale také propagační fotografie

Nokia zfalšovala nejen video, ale také propagační fotografie

Nokia podváděla. Propagační video, které ukazovalo, jak skvěle lze kameru v Lumii 920 použít pro natáčení, bylo zkrátka příliš kvalitní na to, aby bylo pořízené běžným smartphonem. Kromě videa ale Nokia zfalšovala také fotografie, které rovněž byly nedílnou součástí bombastické prezentace.

Nepřehlédněte:

Jako první na to upozornil Youssef Sarhan, známý bloger, který několik let ve finské metropoli pobýval. Nepozdávaly se mu hlavně difrakční obrazce ? jiskřivé hvězdicové útvary okolo světel na pozadí. Sarhan si byl na svém blogu jistý, že snímky byly pořízeny klasickou digitální zrcadlovkou.

Podívejte se pozorně nový a usvědčující snímek, na němž je vidět hlavní protagonistka v obležení profesionálního štábu, který mu dává za pravdu. V jeho levé části je zřetelně vidět objektiv digitální zrcadlovky.

Na oficiálním webu Nokie již podvržené fotografie nenajdete. Proč také, když už jste se takhle hloupě nechali nachytat a všichni o tom vědí. Jak na webu POOH.CZ napsal Daniel Dočekal: ?Nikdy, ale nikdy, nezkoušejte podvávět. Ani trochu, maličko, nepatrně. Tedy, rozhodně to nedělejte, pokud nechcete později zdarma spoustu PR, zviditelnění a příležitosti jak ještě více ovládnout média?.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře