Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyNokia údajně pracuje na nástupci Lumie 710. Bude lákat cenou a slušnými...

Nokia údajně pracuje na nástupci Lumie 710. Bude lákat cenou a slušnými specifikacemi [spekulace]

Nokia minulý týden slavnostně představila své první telefony s Windows Phone 8, které nabídnou nekompromisní specifikace, a v případě Lumie 920 také dílenské zpracování a kvalitní fotoaparát PureView. Na jaře 2013 bychom se pak měli dočkat levných mobilů. Již dnes se dokonce hovoří o třech modelech.

Po přístrojích s označeními Glory a Zeal se do prodeje dostane i Lumia Flame. Telefon by měl používat dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz, paměť RAM bude mít kapacitu 512 MB. Displej by měl nabídnout úhlopříčku 4 palce. Jeho rozlišení bude ale pravděpodobně degradováno na WVGA 480 × 800 obrazových bodů.

Pro data a aplikace má posloužit interní paměť v kapacitě 4 GB. Rozšířit ji bude možné pomocí paměťových karet. Video a fotografie snad budeme moci pořizovat pětimegapixelovým fotoaparátem. Optiku nejspíše zajistí prověřená německá firma Carl Zeiss.

Zatímco Lumie Zeal a Flame nabídnou plnohodnotný systém Windows Phone 8, model Glory, který bude mít pořádně osekané specifikace (jednojádrový procesor na taktu 800 MHz, atp.), se bude prodávat pouze s Windows Phone 7.8.

Dostupnost všech tří modelů je plánována na první čtvrtletí příštího roku.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře