Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyFirma Hyundai začala prodávat v Rusku tablet Smart Tab H-SP9701G s Androidem...

Firma Hyundai začala prodávat v Rusku tablet Smart Tab H-SP9701G s Androidem 4.0.3

Jihokorejská společnost Hyundai, která patří k známým výrobcům automobilů a spotřební elektroniky, představila svůj nový tablet běžící na platformě Google Android. Smart Tab H-SP9701G je vybaven průměrně výkonným hardwarem a zatím se prodává pouze v Rusku.

Jeho displej má úhlopříčku 9,7 palce a rozlišení 1024 × 768 pixelů. Vyráběný je technologií IPS (In-Plane Switching), proto nabízí vysoké pozorovací úhly 176° ve vertikálním i horizontálním směru.

Základem mu je procesor Rockchip RK2918 Cortex-A8 s frekvencí 1,2 GHz, kterému sekunduje grafický čip Vivante GC800 s podporou technologie Open GL ES2.0. Uživatelská paměť má velikost 16 GB a přístroj podporuje paměťové karty microSD až do kapacity 32 GB. Připraven je i 1 GB paměti RAM.

V tabletu je dále integrovaný WIFi/3G modul, akcelerometr, reproduktory a dva akumulátory o velikosti 4000 mAh, které by měly zajistit, že Smart Tab zvládne přehrávat video až po dobu až šesti hodin. Standardem je potom přední a zadní kamera ? obě mají shodné rozlišení dva megapixely.

Přes USB konektor lze k tabletu připojit další zařízení, například také externí pevný disk. V Rusku se Smart Tab H-SP9701G prodává za 9500 rublů. V přepočtu na zhruba 5800 korun.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře