Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia spustila webovou verzi Nokia Maps

Nokia spustila webovou verzi Nokia Maps

Finská společnost Nokia vydala webovou verzi své zdarma dostupné navigace Nokia Mapy. Tato verze je dostupná nejen pro operační systémy Symbian a Windows Phone 7, ale funguje i na Androidu a iOS.

Pro uživatele mobilních zařízení s operačním systémem Android se tak webová verze Nokia Mapy stává přímou konkurencí oblíbených Google Maps. Ty byly až doposud v podstatě jedinou zdarma dostupnou (a navíc téměř plnohodnotnou) navigací pro Android. Pokud jde o zařízení se systémem iOS, zde je situace ještě horší. Apple sice do svých mobilních zařízení integroval jednoduchou mapovou aplikaci, nicméně Nokia je v tomto ohledu o poznání dále. Pro majitele iPhonů by se tak webová verze Nokia Mapy mohla stát velice zajímavou a hlavně zdarma dostupnou pomůckou.

Samotná navigace je dostupná z adresy m.maps.nokia.com. Po načtení dat vás telefon vyzve k souhlasu s využitím GPS modulu pro určení polohy a začne stahovat mapové podklady. Díky tomu, že jsou veškerá data průběžně stahována z internetu se může navigace na první pohled jevit jako pomalá, nicméně na 3G síti a s vysokým FUP ji lze nouzově využít.

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře