Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia pracuje na smartphonu s Androidem, který nabídne 60Mpx PureView fotoaparát

Nokia pracuje na smartphonu s Androidem, který nabídne 60Mpx PureView fotoaparát

Podle několika čínských zdrojů značka Meizu spolupracuje s Nokií na vývoji špičkového smartphonu MX Supreme. Bývalá světová jednička v oblasti mobilů by měla být zodpovědná za vyladění fotoaparátu s rozlišením 60 megapixelů.

Zprávy o tom, že Meizu ve spolupráci s Nokií chystá nový telefon, se na webu objevily už v lednu. Poté spekulace ale utichly. Znovu se o možné spolupráci obou firem, jejímž výsledkem by měl být telefon s názvem MX Supreme, zase začíná hovořit až nyní.

Uveřejněný snímek ukazuje možnou podobu chystaného smartphonu. Nepřehlédnutelné jsou minimální rámečky okolo displeje a hardwarové tlačítko, které pravděpodobně ukrývá snímač otisků prstů. Největším tahákem nového modelu má být ale fotoaparát PureView s rozlišením 60 megapixelů, který mají vyladit inženýři Nokie. O další výbavě MX Supreme prozatím není nic známo.

Meizu je jedna z řady ambiciózních čínských značek, která produkuje chytré telefony se skvělým poměrem výkonu a ceny. Některé modely tohoto výrobce jsou k zakoupení také v České republice, před nedávnem se například začal na tuzemském trhu prodávat špičkový kousek MX4 Pro.

meizu-mx-supreme

 

Zdroj: Giga

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře