Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyNokia oznámila cenu špičkového phabletu Lumia 1520 v Česku, startuje na 16...

Nokia oznámila cenu špičkového phabletu Lumia 1520 v Česku, startuje na 16 990 Kč

Uvnitř zatím nejlepšího smartphonu s Windows Phone 8 pracuje supervýkonný čtyřjádrový Snapdragon 800 a velkým lákadlem je bezesporu také 20Mpx fotoaparát PureView s optickou stabilizací obrazu. Orientační cena nového modelu je stanovena na 16 990 korun včetně DPH. 

Fotoaparát má vedle vysokého rozlišení i blesk a dvojnásobný zoom (ale nikoliv optický). A podporuje také stabilizaci obrazu a umí natáčet videa v plném Full HD rozlišení 1080p. Na čelní straně jej doplňuje sekundární kamera pro videohovory.

Vysoký výkon phabletu zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon 800, který je použit například v Androidech Nexus 5 nebo Xperia Z1. Baterie má kapacitu 3400 mAh. Paměť RAM je k dispozici ve velikosti 2 GB.

V oblasti softwaru může Lumia 1520 nabídnout inovovaný systém Windows Phone 8 GDR3, v případě Nokie ještě s updatem Black. K největším novinkám nového operačního systému patří třetí sloupec středně velkých dlaždic na úvodní obrazovce, notifikace na zhasnutém displeji a možnost zavírání spuštěných aplikací v multitaskingu.

K velkým přednostem velkého křížence patří i čtveřice mikrofonů pro co nejdokonalejší nahrávání zvuku a aby toho nebylo málo, tak dostupný bude i  speciální kryt, díky kterému bude možné telefon nabíjet i bezdrátově.

Počínaje dnešním dnem se Lumia 1520 začíná prodávat také v České republice. Plánujete její nákup?

Lumia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře