Úterý, 16 dubna, 2024
DomůRecenzeZkroťte své SMS zprávy, díl 2: Auto SMS

Zkroťte své SMS zprávy, díl 2: Auto SMS

SMS zprávy se staly již nedílnou součástí našich životů. Dnes se jim úspěšně vyhýbají jen zatvrzelí odpůrci mobilních technologií. Pokud se budeme držet anglické terminologie „short message service“, tak můžeme klidně konstatovat, že většina lidí těchto krátkých zpráv denně přijme a napíše desítky, u některých jedinců i stovky. Používáme je jako komunikační prostředek, když někomu chceme popřát, když si chceme něco koupit, když se chceme s někým na čemkoliv domluvit. Zkrátka skrz ně čím dál více komunikujeme a z naší lidskosti se pomalu a potichu vytrácí umění komunikovat tváří v tvář.

Opusťme však důsledky moderní doby na komunikační schopnosti člověka a raději se zaměřme na zprávy samotné. V předchozím díle Zkroťte své SMS zprávy jsme si představili Free SMS Sender, asi nejpopulárnější českou aplikaci pro zasílání SMS zpráv (nejenom) z internetu. Co ale když chcete zprávu poslat v přesně stanovený čas, například jako přání? Standardně musíte na takovou událost myslet nebo si ji poznamenat do deníčku, abyste nezapomněli. Nebo budete mít důležité jednání a zároveň budete očekávat důležitý hovor. Jak volajícího upozornit na to, že o něm víte a ozvete se mu co nejdříve zpět? Naštěstí však existují i pomocníci, kteří zprávy odesílají v nastavený čas automaticky za nás. Jedním z nich je aplikace Auto SMS.

Auto SMS

Auto SMS je jednoduchá a šikovná aplikace pro OS Android. Za aplikací stojí asijské studio Thein Min Naing, které prozatím na Google Play nabízí pouze Auto SMS.

Instalačka o velikosti 1,7 MB nezahltí žádné zařízení, samotný chod aplikace je dobře optimalizován, na telefonu tak ani nepoznáte, že aplikace běží na pozadí (pokud máte naplánovanou úlohu). Doposud si aplikaci stáhlo přes půl milionu uživatelů a o jejich kladech svědčí i vysoké hodnocení 4,5 bodu.

Ještě než se vrhneme na popis UI a vlastnosti, potěším neanglicky hovořící čtenáře – Auto SMS obsahuje mimo jiné jazyky i češtinu! Aplikace je dostupná v bezplatné verzi, která je ochuzena o některé funkce a obsahuje reklamu. Ta se dá odstranit zakoupením verze plné. Můžete si tak vše vyzkoušet a pak se sami rozhodnout, jestli autory svým nákupem podpoříte či nikoliv.

UI, funkce, ovládání

Po instalaci a spuštění vás uvítá do zelena laděná úvodní obrazovka s rozcestníkem jednotlivých funkcí. Auto SMS je defaultně v angličtině, nicméně po tapnutí na funkční klávesu telefonu a vybrání nabídky language si můžete jazyk přepnout od češtiny. Další možností je změna barvy tématu (k dispozici celkem 3 – zelené, černé a růžové), záloha a obnova (dostupné pouze u placené verze) a sdílení aplikace s přáteli. Nyní si ve stručnosti popíšeme jednotlivé funkce.

Autoodpověď

V režimu autoodpověď si můžete nastavit různé profily zpětného zasílání zpráv. Lze nastavit automatickou odpověď na příchozí SMS nebo zmeškané volání. Můžete tak například bez vlastního přičinění informovat každého, kdo se vám pokusí v daný čas dovolat a nebude úspěšný, že máte například důležité obchodní jednání a zavoláte zpět později. Další využití můžete najít například u služebního čísla, které o své dovolené nechcete zodpovídat. V nastavení kromě vlastního textu zasílané zprávy také nastavíte délku trvání automatické odpovědi po jejím zapnutí. Lze definovat přesný počet hodin/minut a nebo navíc zvolit přesný den či pravidelné opakování. Můžete si také nastavit kontakty či skupiny kontaktů, kterým má být daná odpověď zaslána. Lze tak nadefinovat například pro každý kontakt jiné znění. Automatické odpovědi také mohou anebo nemusí být ukládány do vašich zpráv. Pro případy, kdy byste příchozí SMS zaznamenali a chtěli si ji přečíst později, můžete v aplikaci nastavit čas zpoždění, který posune dobu odeslání automatické SMS. Vy tak budete mít prostor pro zareagování na zprávu, pokud tak neučiníte, Auto SMS odpoví za vás.

Přeposlat

Umožňuje definovat podmínky pro automatické přeposílání příchozích zpráv na jiná čísla. Lze nechat přeposílat všechny zprávy anebo jen z vybraných čísel.

Naplánování

Zde vytváříte plány pro odesílání SMS zpráv v daný den a čas. Lze použít například jako automatizátor zasílání přání k narozeninám. Již nikdy se vám nestane, že na přání zapomenete.

Instantní zpráva

V aplikaci vestavěný klasický editor zpráv.

Čtečka

Umožňuje hlasité čtení doručených SMS zpráv. Tuto funkci využijete například při řízení, kdy vám zprávy mohou být při přijetí předčítány a vy se tak nemusíte od řízení rozptylovat.

Šablona

Jak již název sám napovídá, zde můžete spravovat své šablony zpráv.

Závěrem

Pokud si chvíli pohrajete s nastavením aplikace, může se stát Auto SMS vaším nepostradatelným pomocníkem v každodenním životě. Již se nebudete stresovat, abyste nezapomněli někomu popřát k významné události nebo ve chvílích, kdy to bude třeba, budou vaši přátelé informováni o vaší momentální nedostupnosti. Velkým kladem je dostupnost češtiny. Malým záporem je na dnešní poměry již nepropracované UI.

[appbox googleplay com.tmnlab.autoresponder]

[appbox googleplay com.tmnlab.autosms]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/auto sms/“/]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře