Nokia 9: podívejte se na snímky, které prozrazují design


Nokia 9: podívejte se na snímky, které prozrazují design

Na internetu se objevily nové rendery, které zachycují letošní vrchol nabídky Nokie, tedy model označený číslovkou 9. Z dřívějších zpráv víme, že se dočkáme špičkové výbavy. Nyní jsme se dozvěděli, respektive můžeme vidět, že prakticky celá přední strana telefonu bude tvořena displejem.

Nokia 9 má být osazena 5,3palcovým AMOLED panelem s rozlišením QHD (2 560 × 1 440 pixelů), premiéru si má odbýt prvotřídní zvuková sestava OZO Audio. Zadní fotoaparát s logem Carl Zeiss bude tvořit nad sebou umístěná dvojice čoček, pod nimi bychom měli najít kruhovou čtečku otisků.

Konstrukce Nokie 9 má vyhovovat stupni krytí IP68. Ta znamená úplnou prachotěsnost a částečnou voděodolnost. Telefon musí ustát 30minutovou lázeň pod tlakem 1,5m vodního sloupce.

Smartphone má být vybaven čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 835 s grafickou jednotkou Adreno 540 a 4 GB operační paměti. Pro uživatelská data zbude z 64GB úložiště odhadem okolo 55 GB. Rozdílovou část totiž uzme Android 7.1.1 Nougat (nebo možná už nejnovější Android 8.0 Oreo).

Předběžná cena Nokie 9 by měla pohybovat kolem 750 eur, což je zhruba 19 500 Kč. Oficiální představení by se mohlo odehrát ještě letos, potvrzeno oficiálně ale zatím nic nebylo.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.