Nokia 9: podívejte se na snímky, které prozrazují design


Nokia 9: podívejte se na snímky, které prozrazují design

Na internetu se objevily nové rendery, které zachycují letošní vrchol nabídky Nokie, tedy model označený číslovkou 9. Z dřívějších zpráv víme, že se dočkáme špičkové výbavy. Nyní jsme se dozvěděli, respektive můžeme vidět, že prakticky celá přední strana telefonu bude tvořena displejem.

Nokia 9 má být osazena 5,3palcovým AMOLED panelem s rozlišením QHD (2 560 × 1 440 pixelů), premiéru si má odbýt prvotřídní zvuková sestava OZO Audio. Zadní fotoaparát s logem Carl Zeiss bude tvořit nad sebou umístěná dvojice čoček, pod nimi bychom měli najít kruhovou čtečku otisků.

Konstrukce Nokie 9 má vyhovovat stupni krytí IP68. Ta znamená úplnou prachotěsnost a částečnou voděodolnost. Telefon musí ustát 30minutovou lázeň pod tlakem 1,5m vodního sloupce.

Smartphone má být vybaven čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 835 s grafickou jednotkou Adreno 540 a 4 GB operační paměti. Pro uživatelská data zbude z 64GB úložiště odhadem okolo 55 GB. Rozdílovou část totiž uzme Android 7.1.1 Nougat (nebo možná už nejnovější Android 8.0 Oreo).

Předběžná cena Nokie 9 by měla pohybovat kolem 750 eur, což je zhruba 19 500 Kč. Oficiální představení by se mohlo odehrát ještě letos, potvrzeno oficiálně ale zatím nic nebylo.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.