Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNokia 230: Klasický mobil s měsíční výdrží a foťákem pro selfie

Nokia 230: Klasický mobil s měsíční výdrží a foťákem pro selfie

Microsoft nadále vychází vstříc uživatelům, kteří se obejdou bez nejmodernějších vymožeností, a tak nyní představil novinku s označením Nokia 230. Ta nabídne excelentní výdrž a rovnou dva fotoaparáty, takže vyhoví i těm, kteří rádi pořizují autoportréty.

Microsoft se segmentu levných telefonů nevzdává. Nová Nokia 230 se na vybraných trzích začne prodávat už v prosinci. Cena se má pohybovat okolo 1 700 korun včetně daně.

Vůbec největším tahákem telefonu je výdrž, která dosahuje 27 dnů v pohotovostním stavu (pro dvousimkové provedení výrobce uvádí 22 dnů). O tom si mohou současné smartphony nechat jenom zdát. Výměnná baterie má kapacitu 1 200 mAh.

Displej Nokie 230 má QVGA rozlišení 240 × 320 obrazových bodů na úhlopříčce 2,8 palce, což velké vizuální zážitky nezaručuje. Ve výbavě najdeme Bluetooth 3.0 a USB 1.1. Data lze ukládat na microSD paměťové karty s kapacitou až 32 GB. Ty lze samozřejmě využít i pro hudební soubory a hudbu lze poslouchat i přes FM rádio.

Nový mobil je postavený na platformě Series 30+, podporuje datové přenosy EDGE a má hned dva dvoumegapixelové fotoaparáty, přičemž ten přední lze využít pro focení selfie.

O tom, zda se Nokia 230 podívá příští měsíc i na český a slovenský trh, nemáme zatím žádné informace.

Nokia-230_Nokia-230-Dual-SIM_featured-1024x496

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Děj si prasek, je to standardní údaj a zveřejňuje ho každý vyrbce. Ty znalce 😉

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře