Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyLTE Power Saving Mode umožní až desetiletou výdrž baterií v zařízení pro...

LTE Power Saving Mode umožní až desetiletou výdrž baterií v zařízení pro IoT

Ericsson spolu s AT&T a výrobcem čipů Altair představili úspornou funkcionalitu LTE Power Saving Mode určenou pro čipové platformy zařízení propojených v rámci internetu věcí (IoT). Technologická novinka dokáže prodloužit životnost baterií až o deset let při běžných způsobech využití a provozu.

Dlouhá životnost baterie je nevyhnutelným předpokladem pro fungování velkého množství IoT aplikací. Mnohé z nich jsou umístěny na těžko dostupných nebo odlehlých místech a jejich bezchybné fungování je podmíněno přijímáním energie z baterií. Častá výměna baterií je však zbytečně drahá a náročná. Mnohá zařízení a aplikace musí vydržet bez nutnosti vyměňovat baterie a vykonávat pravidelnou technickou údržbu po celou dobu své životnosti. Proto přišel Ericsson společně s firmami AT&T a Altair s funkcionalitou LTE Power saving Mode. O co se konkrétně jedná?

Jde vlastně o aplikaci, která zařízením umožní na hodiny i dny přejít do úsporného režimu a provozní režim aktivovat pouze v případě potřeby. Pro přístroje, která potřebují pouze občasný kontakt se sítí, je to tedy velmi efektivní a energeticky úsporná funkce. Aplikace je schopna spolupracovat s GSM i LTE standardy mobilních sítí.

„V Ericssonu se snažíme efektivně pracovat s výzvami, které přináší životnost baterií a prodlužovat jejich službu využitím softwarových nástrojů. Společnosti AT&T a Ericsson jsou odhodlané společně pokračovat ve zdokonalování LTE technologií pro internet věcí a podporovat brzký nástup takových řešení. Ta by měla být součástí ultra low-cost aplikací už v roce 2016,“ uvedl Thomas Norén, viceprezident Ericssonu.

20834853372_31c7edb984_z

Zdroj: Ericsson TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře