Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle vyvinul komunikátor jako ze Star Treku. Prodávat ho neplánuje

Google vyvinul komunikátor jako ze Star Treku. Prodávat ho neplánuje

Komunikátor svou funkcionalitou napodobuje ten, který byl použit ve známé sci-fi sérii Star Trek. Připíná se na oděv a stačí se ho jen dotknout a on okamžitě začne naslouchat.

Při pohledu na prototyp komunikátoru americké společnosti Google určitě zaplesá srdce nejednoho fanouška legendárního seriálu. Technicky se přitom nejedná o nijak komplikované zařízení. Komunikátor o velikosti větší mince s telefonem uživatele komunikuje přes bezdrátové rozhraní Bluetooth. Jedná se tedy v podstatě o pokročilejší bezdrátová sluchátka s integrovaným mikrofonem.

Google nicméně neplánoval, aby zařízení sloužilo pro volání. Firma s ním měla jiné plány. Vytvořila ho jako specializované zařízení určené k hlasovému vyhledávání. Stačí ho dotykem aktivovat, vznést dotaz a uživatel během chvilky dostane mluvenou odpověď.

Podle Amita Singhala, senior viceprezidenta a softwarového inženýra Googlu, však projekt komunikátoru nikdy neopustí laboratoře Googlu a tudíž se s ním nesetkáme ani ve volném prodeji.

Což je docela velká škoda, protože minimálně u fanoušků seriálu Star Trek, kterých jsou po celém světě desítky milionů, by mohl slavit velký úspěch.

google_prototype

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře