Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyNokia 222 se připojí na internet a na příjmu vydrží až měsíc

Nokia 222 se připojí na internet a na příjmu vydrží až měsíc

Nová Nokia toho za cenu okolo jednoho tisíce korun umí docela dost. Výrobce vyzdvihuje hlavně barevný displej a datovou podporu, kterou lze využít pro webový prohlížeč nebo předinstalované aplikace Facebook, Messenger či Skype. Další výhodou je, že mobil bude v prodeji i jako dvousimkový.

Nokia 222 se na první pohled nijak výrazně neliší od mobilů, které ještě před deseti lety kralovaly trhu. Má kompaktní rozměry, takže se vejde do každé dlaně, a 2,4palcový barevný displej s rozlišením 320 × 240 pixelů, pod kterým se ukrývá numerický blok, dvě kontextové klávesy a čtyřsměrné středové tlačítko.

Telefon pracuje pod mobilní platformou Nokia Series 30+ (nejedná se tedy o systém pro smartphony) a kromě podpory EDGE nepostrádá ani fotoaparát s dvoumegapixelovým rozlišením, FM rádio nebo MP3 přehrávač. Dále výrobce uvádí 16 MB operační paměti (RAM) a možnost používat paměťové karty až do kapacity 32 GB.

Baterie má kapacitu 1 100 mAh a Nokia 222 díky ní na příjmu vydrží až měsíc, přesně 29 dní. Provedení s dualSIM potom 21 dní. Hudbu lze přehrávat až 50 hodin, rádio poslouchat 45 hodin.

Microsoft začne svůj nový levný mobil prodávat v průběhu září, a to v černém a bílém barevném provedení. Cena byla stanovena na 37 dolarů, tedy necelých 900 korun bez DPH.

nokia-222-2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře