Středa, 12 června, 2024
DomůNovinkyHTC je na dně. Jak dlouho ještě firma vydrží?

HTC je na dně. Jak dlouho ještě firma vydrží?

Společnost, která byla průkopníkem chytrých telefonů s operačním systémem Android, zápasí o holé přežití. Podnik má problémy s prodejem svých výrobků a finanční výsledky za srpen ukazují, že změna k lepšímu je zatím v nedohlednu. A zřejmě bude ještě hůř.

Tchajwanská firma vydala zprávu, ve které uvádí, že za minulý měsíc vydělala pouhých 213 milionů amerických dolarů, což znamená meziroční pokles o 52,62 procenta. V srpnu loňského roku, tedy nedlouho po vydání modelu One M8, si HTC vedlo podstatně lépe, tehdy vykázalo příjmy ve výši 449 milionu dolarů.

Bude zajímavé sledovat, jak se dříve populárnímu výrobci bude dařit (či možná nedařit) po představení nové generace zařízení. Často se spekuluje hlavně o vydání telefonu s označením Hero, který by měl přinést nekompromisní výbavu v čele s ultrajemným Quad HD (QHD) displejem a desetijádrovým procesorem MediaTek Helio X20.

HTC se potácí dlouhodobě v obrovských problémech. Nový top model One M9 u zákazníků zcela propadl, a to jak kvůli vysoké ceně, tak nedostatku inovací. Aby se firma zachránila, musí rychle změnit svou cenovou politiku, jinak nemá sebemenší šanci.

htc-one-m9-6

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Nech vyhodia manažérov, ktorí kopírujú samovražednú stratégiu Samsungu (ktorý do tohto štádia tiež dospeje). Nech zjednodušia produktové portfólio. Nech zreálnia ceny. Ak urobia tieto tri kroky, tak sa udržia. Lenže oni určite urobia pravý opak a vydajú ešte super drahšiu vlajkovú loď a k tomu zo 10 osekaných menších verzií, lacnejších o pár drobných a budú čakať, čo sa stane.

  2. nejak nechapu. Oni jsou v cernych cislech nejakych 250mega dolaru za mesic, to znamena ze jsou v plusu. Nebo je to prijem bez odecteni nakladu? Jaky jsou realny cisla?

    Spekulace spekulace spekulace. Jen proto ze firma tesne pred vydanim novy rady telefonu vydelava min snad jeste neznamena ze je na tom spatne?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře