Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyNexus od Huawei bude nenasyta. Pojme až 128 GB dat

Nexus od Huawei bude nenasyta. Pojme až 128 GB dat

Nové přístroje řady Nexus dostali na starosti dva výrobci. Vedle LG se stane druhým výrobcem čínský Huawei a jeho telefon, který by měl mít označení Nexus 6P, bude v jedné věci tak trochu převratný. Prodávat se totiž bude i v provedení se 128 GB uživatelské paměti. S informací přišel server gsmarena.com.

Představení nových smartphonů s logem Nexus a finální verze Androidu 6.0 Marshmallow se v San Francisku uskuteční už příští úterý, tedy 29. září. Zatímco o výbavě obou telefonů už víme prakticky vše, jejich cenu zatím neznáme.

Jisté je to, že Nexus od Huawei nebude malý. Má mít 5,7palcový displej a bude tak spadat do kategorie takzvaných phabletů, tedy kříženců smartphonů a tabletů. To další připravovaný Nexus od LG bude menší – jeho dotykový panel s Full HD/QHD rozlišením doroste jen do velikosti 5,2 palce.

Hnacím motorem obou novinek bude čip od Qualcommu. V případě modelu Nexus 5X bude použit Snapdragon 808, pod kapotou většího Nexusu 6P najdeme kmitat Snapdragon 810.

Čínský Nexus bude nabízen v paměťových kapacitách 32 GB, 64 GB a 128 GB. Co se týče Nexusu z dílen LG, tak ten podle všeho nabídne na výběr jen mezi 32GB a 64GB verzí. Oba telefony nebudou po vzoru předchůdců podporovat microSD karty, takže prostor pro uživatelská data nebude možné navýšit, zato se ale vůbec poprvé dočkáme čtečky otisků prstů.

2 1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Vypadají opravdu dobře. Navíc několik posledních modelů od Huawei se velmi povedlo a to ať už jde o modely pod hlavičkou Huawei tak pod značkou Honor. Google asi ví koho si vybrat.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře