Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyNexus 6 dostává v ČR aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow

Nexus 6 dostává v ČR aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow

Čestí a slovenští majitelé chytrého telefonu Nexus 6 hlásí dostupnost softwarového updatu na Android 6.0 Marshmallow. Instalační balíček má velikost přibližně 702 megabajtů a je distribuován metodou OTA (over-the-air), jejíž největší výhoda spočívá v tom, že se obejdete bez počítače a kabelů.

Android 6.0 přináší především změny „uvnitř“. Operační systém se v nové verzi dočkal kompletní přestavby správy oprávnění, vylepšení bezpečnosti, výkonu, či usnadnění přístupu k hlasovému vyhledávání.

Marsmallow také výrazně šetří energií. Režim Doze dokáže rozpoznat, pokud je telefon odložen třeba někam na stůl a delší dobu v nečinnosti. V tuto chvíli ho přivede do režimu spánku, při kterém vypne veškeré synchronizační procesy, zabrání aplikacím v probouzení procesoru nebo obrazovky a také přeruší síťový provoz.

Android-6.0-Marshmallow-Tips

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře