Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid 6.0 Marshmallow nám umožní používat microSD jako interní uložiště

Android 6.0 Marshmallow nám umožní používat microSD jako interní uložiště

Početné nářky uživatelů čistého Androidu byly vyslyšeny. Android 6.0 Marshmallow nás konečně nechá používat microSD karty jako vnitřní úložný prostor.

Po vložení microSD karty se nás Android 6.0 Marshmallow zeptá, zdali ji chceme používat jako vyměnitelné externí nebo pevné interní uložiště. Pokud zvolíte první možnost, microSD karta se bude chovat jako doposud.

Pokud využijete druhé zmiňované možnosti, velikost karty zcela nahradí vnitřní uložiště. To znamená, že když do 16 GB smartphonu vložíte 64 GB kartu, okamžitě získáte 64 GB místa na pevném disku. Skutečné vnitřní uložiště bude sloužit k ukládání systémových aplikací a dat, pro všechny ostatní účely však zůstane skryté (až do té doby, kdy microSD kartu patřičným způsobem neodeberete).

Samozřejmě jakmile se této možnosti rozhodnete využít, budete se muset připravit na jednu celkem zřejmou věc. Vybraná microSD karta se před užíváním zformátuje a následně i zašifruje. To znamená, že uživatel přijde o všechno, co měl na kartě do té doby uložené. Takže pozor!

A ještě jeden postřeh na závěr. Až pro tyto účely budete vybírat vhodnou microSD kartu, dávejte si pozor nejen na její kapacitu, ale také na rychlost zápisu/čtení, abyste se „nepotrestali“ velmi pomalým načítáním.

microSD-obr

Zdroj: Tech Times

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře