Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyNexus 6 bude zobrazovat notifikace ve vypnutém stavu

Nexus 6 bude zobrazovat notifikace ve vypnutém stavu

Schopnosti AMOLED displeje rozsvítit pouze určitou oblast pixelů využije funkce Ambient Display v novém Nexusu 6. Na obrazovce se budou zobrazovat notifikace o zmeškaných hovorech, přijatých SMS, e-mailech a s tím také aktuální čas a datum, aniž by bylo nutné telefon odemykat.

Uživatel bude moct novou funkci aktivovat v nastavení telefonu, nebo ji nechat vypnutou. Informace se podle popisku na displeji zobrazí ve chvíli, kdy bude smartphone zvednut (to pozná na základě senzorů) či nové notifikace dorazí.

S aktivní funkcí Nexus 6 vydrží na jedno nabití v pohotovostním režimu (stand-by) 250 hodin a 330 hodin, když bude funkce vypnuta.

as

Podobnou funkci Motorola už delší čas zákazníkům nabízí ve svých vlajkových modelech Moto X, jen pod názvem Active Display.

Podle staršího interního průzkumu amerického výrobce uživatelé průměrně 60krát denně zapnou a vypnou displej telefonu, jen aby zkontrolovali zmeškané události nebo zjistili aktuální čas. Mnoho lidem tedy funkce Ambient Display určitě přijde vhod.

n6_lollypop_render-500x354

Zdroj: 1 2

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře