Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyNetflix jede. Překonal hranici 100 milionů uživatelů

Netflix jede. Překonal hranici 100 milionů uživatelů

Streamovací platforma Netflix, která kromě vysílání licencovaného obsahu natáčí i spoustu vlastního obsahu, jako jsou třeba seriály House of Cards a Stranger Things, zveřejnila finanční výsledky za poslední čtvrtletí. A rozhodně nezklamala.

V rámci příjmů se Netflix pochlubil růstem o 32,3 procenta, což znamenalo výsledek 2,79 miliardy dolarů. Čistý zisk pak meziročně vzrostl na 65,6 milionu dolarů z 40,8 miliardy dolarů.

Internetové videopůjčovně a televizi přibylo ve druhém čtvrtletí 5,2 milionu předplatitelů z celého světa. Celkově tak Netflix registruje téměř 104 milionů předplatitelů. Důležitou hranice 100 milionů předplatitelů firma pokořila letos v dubnu.

Netflix zahájil činnost v roce 2007. Od té doby expandoval do celého světa včetně České republiky. Služba je přístupná prakticky na jakémkoliv zařízení, které má připojení k internetu, včetně osobních počítačů, tabletů, chytrých telefonů, chytrých televizí a herních konzolí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře