Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyNemáte dostatek šťávy? Inspirujte se v seznamu 10 smartphonů s nejdelší výdrží!

Nemáte dostatek šťávy? Inspirujte se v seznamu 10 smartphonů s nejdelší výdrží!

Nové smartphony jsou den za dnem výkonnější, ale něco podstatného jim stále chybí. Jedná se o vysokokapacitní baterii a dobrou optimalizaci, která by zaručovala dlouhý chod na jedno nabití. Pakliže patříte do skupiny lidí, pro něž je výdrž baterie na první místě, čtěte dál!

V boji proti slabé výdrži baterie se technologickým nadšencům rozhodli pomoci kolegové ze serveru Phone Arena. Ti vzali ty nejnovější vlajkové lodě a nehledě na papírově udávanou kapacitu v mAh je podrobili klasické zátěži. Výsledky měření najdete v grafu níže:

VYDRZ-BATERIE
*V první části tabulky jsou seřazené smartphony podle výdrže baterie, v druhé potom podle rychlosti jejího nabití.

Smartphone s největší výdrží na baterii je Motorola DROID Turbo, který i díky vysokokapacitní 3900 mAh baterii vydržel více jak 10 hodin. Na druhém místě skončila vlajková loď od Sony, Xperia Z3. Na třetím a čtvrtém místě se s rozdílem pouhých 11 minut umístil Samsung Galaxy Note 4 a Xiaomi Mi 4. Zdaleka nejhorší pak byla novinka od LG, která „klekla“ za pouhých 6 hodin a 6 minut. To není zrovna moc. Jak se vám výsledek měření líbí? Souhlasíte s ním?

Zdroj: Phone Arena

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

5 KOMENTÁŘE

 1. Ale vždyť vlajkové lodě nikdy nemají tah primárně na výdrž, snaží se urvat body na něčem jiném.
  Když se řeší výdrž… kde jsou všechny lenova P780, THL 4400, 5000, 5000T, 4000, nebo nové bluboo 550, mlais MX, TCL life+ … (ty pravda ještě nikdo netestoval)
  Proto mi přijde ta tabulka, trochu zbytečná

  • A co jsi čekal od Lucie? Naprosto nevypovídající článek, není tam ani napsáno v jakém zátěžovém testu telefony běžely.. Klasický odpadní článek, když už neví co napsal..

   • Clanek byl prevzany z Phone Areny, autorka si ho z palce nevycucala. V uvodu je napsane, ze testem prosly pouze nejnovejsi vlajkove lode. V cem je tedy problem? Staci pozorneji cist…

    • to je hezké ale co to je.. když už chci něco postnout tak udělám vlastní test a ten prezentuji, tohle pisálkovství je fakt na nic.. A stejně tam prostě nikde není při jakém typu zátěže je to testované (web, video, hraní..) rozumíme si?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře