Název Skype je podle soudu EU příliš podobný názvu Sky


Název Skype je podle soudu EU příliš podobný názvu Sky

Společnost Microsoft tvrdě narazila. Chtěla si registrovat ochrannou známku Skype, ale Evropský soud žádost zamítl. Název proslulé chatovací služby se prý příliš podobá názvu Sky, který přísluší britské televizní stanici. O vzniklé situaci informoval server BBC.

Vedle samotného názvu chatovací služby od Microsoftu se tribunálu Evropského soudu v Lucembursku nelíbilo i samotné logo Skypu. To by prý kvůli nadýchaným obláčkům okolo nápisu mohlo evokovat název Sky (v překladu „nebe“).

Microsoft a britská televizní stanice Sky se do soudní pře nedostaly poprvé. V minulosti bylo u soudu rozhodnuto, že kvůli významu slova Sky musí Microsoft změnit název svého cloudového uložiště ze SkyDrive na OneDrive. V tomto případě byl důvod pro změnu názvu zřejmý.

Naštěstí pro Microsoft je předmětem sporu pouze ochranná známka, nikoliv název služby Skype, který existuje už od roku 2003. I nadále tak budeme „Skypovat“, protože služba se v tomto případě přejmenovat nemusí.

skype-vs-sky

Zdroj: BBC

The following two tabs change content below.

Lucie Jiříková

Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.