Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyNejvýkonnějším smartphonem na světě je čínský model Xiaomi Mi-3

Nejvýkonnějším smartphonem na světě je čínský model Xiaomi Mi-3

Značka Xiaomi se rychle stala synonymem pro cenově dostupné smartphony se špičkovou výbavou. Platí to samozřejmě i pro vlajkový model Mi-3, který pořádně zatápí výrobcům chytrých telefonů se zvučnějšími jmény.

Xiaomi Mi-3 útočí na titul nejlépe vybaveného smartphonu. Pro svůj běh používá procesor Qualcomm Snapdragon 800 s vysokým taktem 2,3 GHz. Výbava zahrnuje také fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů. Dalším plusem je pak i slušná výdrž, telefon totiž spoléhá na baterii s vysokou kapacitou 3 050 mAh.

Výborný specifikace jsou samozřejmě zárukou vysokého výkonu. WCDMA verze telefonu, vybavená Snapdragonem 800 (čipset MSM8974AB), dosáhla v benchmarku AnTuTu výsledku 37 273 bodů, zatímco CDMA varianta s Tegrou 4 skončila na 36 350 bodech.

Levnější verze smartphonu se prodává zhruba za 327 dolarů (asi 6 600 korun bez DPH), na dražší pak visí cenovka necelých 410 dolarů (8 280 korun bez DPH).

V Česku model Xiaomi Mi-3 oficiálně dostupný není.

Xiaomi1

Xiaomi

Zdroj: GSMInsider

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Xiaomi je zajímavou rychle rostoucí značkou, která se poměrně i u nás dostala do podvědomí. Pokud by někoho tyto telefony zajímaly, můžemi napsat na xiaomi@hush.com

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře