Nejvýkonnější smartphone na světě vyrobil Huawei


Nejvýkonnější smartphone na světě vyrobil Huawei

Podle nového žebříčku, který sestavili autoři populární benchmarkovací aplikace AnTuTu, je nejvýkonnějším chytrým telefonem s androidem Huawei Mate 20. V prosincových statistikách získal 306 608 bodů. Na druhém místě skončil s malým odstupem Huawei Mate 20 Pro, jehož maximem bylo 303 313 bodů, a třetí je Huawei Mate 20 X s výsledkem 300 759 bodů.

Všechny tři přístroje čínského výrobce Huawei pohání procesor Kirin 980 s mamutím výkonem. SoC jednotka je vyráběna nejmodernějším 7nanometrovým procesem a o vykreslování grafických úloh se stará Graphics Processing Unit (GPU) Mali-G76 MP10.

Na dalších místech se umístily chytré telefony Asus ROG Phone, OnePlus 6T a OnePlus 6. První desítku žebříčku uzavírá čtveřice modelů od Xiaomi. Konkrétně jde se jedná o Mi Mix 2S, Mi8, Mi Black Shark a Mi Pocophone F1. Společným jmenovatelem všech výše uvedených smartphonů je procesor Qualcomm Snapdragon 845. 

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.