Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyNejvýkonnější mobil na světě bude představený už příští týden!

Nejvýkonnější mobil na světě bude představený už příští týden!

A světe div se, nebude to opěvovaný Samsung Galaxy S IV, nýbrž model X900 od firmy Xolo, která se snaží vecpat již delší čas mezi největší a nejsilnější hráče na mobilním trhu. Tisková konference se uskuteční ve městě Goa v Indii. Smartphone, založený na platformě Intel, má nabídnout nekompromisní výkon.

Nový model se bude prodávat ve třech konfiguracích, které se od sebe budou odlišovat výkonem a nejspíše i cenou.

Na trh se dostane s procesory Intel Z2580 (2,0 GHz), Z2560 (1,6 GHz) a Z2520 (1,2 GHz). Ty všechny vycházejí z rodiny Atom Clover Trail.

Každá verze bude dále obsahovat grafickou jednotku PowerVR SGX 544MP2 a podporovat rozlišení až 1900 × 1200 pixelů. I z toho se dá usuzovat, že právě tímto rozlišením bude obrazovka chystaného smartphonu disponovat.

Hlavní fotoaparát se pochlubí rozlišením šestnáct megapixelů, přičemž v sekvenčním režimu by měl zvládnout zaznamenávat až 15 snímků za sekundu.

Na další podrobnosti o smartphonu Xolo X900 si musíme počkat do čtvrtka.

Zdroj: PocketNow

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. „Každá verze bude dále obsahovat dvě grafické jednotky PowerVR SGX 544MP2“ – Tato veta neni moc dobre napsana, protoze nazev cipu uz v sobe ma oznaceni MP2, tedy dvoujadro a pokud mobil obsahuje dva tyto cipy, tak to je ctyrjadro? Upresnit prosim 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře