Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyNejoblíbenější chatovací aplikací v ČR je Messenger, Whatsapp je druhý

Nejoblíbenější chatovací aplikací v ČR je Messenger, Whatsapp je druhý

Nejvíce využívanou chatovací aplikací v Česku je Messenger, následují ho Whatsapp a Skype. Zatímco využití Messengeru letos stouplo o 13 procentních bodů na 76 procent uživatelů internetu a Whatsapp si polepšil o osm bodů na 41 procent, užití Skypu kleslo ze 40 procent na 36 procent.  Tvrdí to průzkum, který v prvním pololetí letošního roku realizovala společnost AMI Digital ve spolupráci s agenturou STEM/MARK.

Na konstantní úrovni zůstává Viber (16 procent) a u Snapchatu, který do jisté míry také přesahuje do chatovacích aplikací, je patrné postupné vymírání (sedm procent oproti loňským 12 procentům). U Messengeru podíl nejaktivnějších klientů poměrně strmě klesá s rostoucím věkem a vzděláním, u Whatsappu jsou naopak nejsilnější uživatelskou skupinou lidé mezi 30 až 44 lety (31 procent) a vysokoškoláci (34 procent). Mezi příznivci Messengeru také mírně převažují ženy. Whatsapp má rozložení podle pohlaví vyrovnané.

Znalost chatovacích aplikací v ČR roste jako celek. Nejznámější Skype se konstantně pohybuje na úrovni zhruba 98 procent, u ostatních dochází k výraznému nárůstu. Například znalost Messengeru se od roku 2016 zvýšila z 84 procent na 95 procent, u Whatsapp byl nárůst z 56 procent na letošních 85 procent.

S nárůstem chytrých zařízení, jako jsou chytré telefony či smartwatch, jsou postupně nahrazovány staré komunikační kanály, jako je e-mail nebo SMS zprávy. Lidé stále více dávají přednost různým chatovacím aplikacím.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře