Nejnovější klon Flappy Bird byl vytvořen na Unreal Enginu 4


Nejnovější klon Flappy Bird byl vytvořen na Unreal Enginu 4

Na záplavu klonů dříve populární hry Flappy Bird jsme si už zvykli. Tenhle je ale hodně netradiční. Stojí za ním Epic Games, tvůrce her Gears of War a Unreal Tournament. Co ho k tomu vedlo?

Podle popisu Tappy Chicken na Google Play byly hra vytvořena jako demonstrace flexibility Unreal Enginu 4 a stojí za ním jediný autor, který nemá tradiční programátorské vzdělání.

Co se týče samotné hry Tappy Chicken, tak ta je skutečně jako by Flappy Bird vypadla z oka. Až na maličko rozdílné grafické zpracování je všechno na svém místě. S principy hry se opět velice jednoduše seznámíte, avšak hru nikdy v životě nepokoříte. Vaším úkolem přitom je dolétnout s ptákem co nejdál, což vyžaduje kličkování mezi překážkami. Jakmile do některé z nich narazíte, hra vám ukáže, kolik jste jich pokořili a můžete začít zase na novo. Restartování hry se přitom dočkáte v intervalech několika málo sekund, což svědčí pouze herním masochistům.

Oproti Flappy Bird se Tappy Chicken od Epic Games liší pouze systémem udělování vajíček, to je ale pouze kosmetická záležitost, která by vás měla motivovat k dalšímu trápení.

O fenoménu Flappy Bird se můžete více informovat v článcích zde.

Tappy Chicken si pak můžete stáhnout na Google Play a iTunes, kde je hra k dispozici zdarma.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/tappy-chicken/“/]

Tappy Chicken
Tappy Chicken
Vývojář: Unreal Engine
Cena: Zdarma
Tappy Chicken
Tappy Chicken
Vývojář: Unreal Engine
Cena: Zdarma

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
The following two tabs change content below.
Martina Lipertová

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Diskuze: Nejnovější klon Flappy Bird byl vytvořen na Unreal Enginu 4


  1. Mara

    Také na Slovensku vznikl velmi zajímavý klon: Simply the Bird, už jsem hrál, super pecka je to. Je to zdarma, tak vyzkoušejte, já sice Flappy nehrál, ale i podle obrázků Flappy je toto mnohem pěknější hra: http://www.simplythebird.cz/Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.