Pátek, 19 dubna, 2024
DomůRecenzeNejlepší adventury loňského roku pro Android, iOS i WP

Nejlepší adventury loňského roku pro Android, iOS i WP

Nabídka obchodů s aplikacemi se neustále rozrůstá. Ať už mluvíme o Google Play, App Store nebo Windows Phone Store, každý okamžik do nich přibývají desítky a stovky her nejrůznějších kvalit. Čert aby se v tom vyznal, že?

Pokud také trpíte pocitem, že se v té záplavě herních novinek ztratíte, pomůže vám náš výběr nejlepších her roku 2014 seřazených do jednotlivých kategorií (arkády, adventury, logické hry, akční hry, závodní hry, strategické hry, sportovní hry, RPG a simulátory). Články budeme uveřejňovat postupně, proto prosím buďte trpěliví, i na váš šálek kávy se určitě dostane. A nyní se už pusťme do samotného výběru, dnes se podíváme na adventury.

Valiant Hearts: The Great War Adventure Game

Vzpomínka na první světovou válku v podobě hry Valiant Hearts: The Great War se chlapcům z Ubisoftu opravdu povedla. Nejde ani tak o zajímavé herní principy, hra je totiž spíše jednoduchá a nenáročná, máme na mysli spíše skvělou grafiku, zajímavý příběh a hodnotnou encyklopedii, z níž se zvídaví hráči dozvědí takové informace, jaké by se v hodinách dějepisu pravděpodobně nedozvěděli.

Valiant-Hearts-2014-09-12-19-24-59-54

[appbox googleplay com.ubisoft.adventure.valiant_hearts]

[appbox googleplay com.ubisoft.adventure.valiant_hearts_ggtv]

[appbox appstore 840190360]

Secret Files Tunguska

Detektivní pátrání po Tungusské záhadě, která otřásla světem na začátku minulého století, vás postaví nejen před zajímavé logické zádrhely, ale také před nadpřirozenem provoněný příběh, co vás dost možná okouzlí. A nebo také ne, protože tohle je opravdu hodně specifické dobrodružství.

secretfiles1

[appbox googleplay com.kochmedia.secretfiles]

[appbox appstore 881821480]

Botanicula

Roztomilá adventurka s desítkamí krásných animací z českých luhů a hájů (Amanita Design – tvůrce Machinaria) vás seznámí se zajímavými lesními postavičkami, které od vás potřebují pomoct vypořádat se s nebezpečnými parazity ohrožujícími jejich obydlí. Zvednete-li vhozenou rukavici, můžete se připravit na velmi relaxační záležitost, která vás přiměje vyložit nohy na stůl a usrkávat při tom čas a chroupat sušenky. A nejen vás, ale také vaše děti, či partnery.

botanicula

[appbox googleplay air.com.amanitadesign.botanicula]

[appbox appstore 853706620]

The Silent Age

První díl pošmourné sci-fi adventury The Silent Age je už nějaký ten měsíc zdarma mezi námi, ale v roce 2014 se k němu přidala i druhá epizoda, která podle všeho navazuje jak na samotnou tíživou atmosféru hry, tak i na velice zajímavé adventurní puzzly. Potěší také skutečnost, že první díl hry je k dispozici zdarma a společně s druhým dílem tak nekupujete zajíce v pytli.

the-silent-age

[appbox googleplay dk.houseonfire.android.thesilentage]

[appbox appstore 580991034]

The Inner World

Roztomilá point-and-click adventura, která pod svým takřka dětským vzhledem skrývá temný příběh narážející na problematiku homosexuality, totality, nebo drogové závislosti. A to poměrně bezskrupulózním způsobem. Pokud se takových témat nebojíte, směle do toho! Čeká vás totiž spousta hodin kvalitní zábavy!

the-inner-world

[appbox googleplay com.bbg.tiwdroid]

[appbox appstore 634885478]

Blackwell Legacy

Pixelovatá adventura z dílen nezávislého studia Wadjet Eye Games vyniká v jedné velmi neobvyklé věci. Ačkoliv se její příběh dotýká duchovna, života po životě a dalších trošku neuchopitelných oblastí, ve své podstatě stojí nohama pevně na zemi. Hráče nezatěžuje zbytečnými nesmysly, ani přehršel košatými rozhovory, ale přichází s naprosto racionálním postojem, díky čemuž může oslovit i adventurní fajnšmekry.

blackwell-legacy

[appbox googleplay com.wadjeteyegames.BlackwellLegacy.google]

[appbox appstore 886212870]

Shapik: the quest

Kraťoušká adventurní jednohubka ve stylu českého Samorostu, která vás zahřeje na srdci a rozpohybuje vaše mozkové závity. A to za naši nejoblíbenější cenu – tedy zcela zdarma. Stahujte a nenechte se přemlouvat!

shapik

[appbox googleplay air.questshapikapk]

Tales from the Borderlands

Pokud máte rádi legendární RPG Borderlands, na tuto hru jste si nejspíše dlouho brousili zuby. Skvělá zpráva je, že hra dopadla dobře. Vřele doporučujeme všem fanouškům série!

Tales from the Borderlands

[appbox googleplay com.telltalegames.borderlands100]

[appbox appstore 934090827]

The Journey Down

Klasická point-and-click adventura s velmi netradiční hlavní postavou. The Journey Down vypráví příběh o Karibském rastafariánovi a jeho pomocníkovi, jejichž cesty se nečekaně stočí k vyšetřování záhady a dalším zajímavým dobrodružstvím. V současné době jsou k dispozici dvě epizody hry.

The Journey Down

[appbox appstore 580486267]

The Wolf Among Us

První díl adventurní série podle veleúspěšného komiksu Fables odstartoval v tom nejlepším světle, což jsme také čekali, neboť jsme hru hráli už na počítači. Ve hře se vydáváte po stopě tajuplného zločince, který ohrožuje mírumilovné společenství pohádkových postav žijících v jedné čtvrti New Yorku. Námět zní sice šíleně, ale můžete si být jisti, že hra působí naprosto seriózně a zlehka se dotýká i citlivých témat. A jak už to tak u Telltale Games bývá, první epizodu hry můžete stahovat zdarma.

the-wolf-among-us

[appbox googleplay com.telltalegames.fables100]

[appbox appstore 716238885]

80 Days

Cesta kolem světa za 80 dní, tedy samozřejmě pokud si to dokážete dobře zorganizovat. V opačném případě budete cestovat navěky. 80 Days je nepopsatelná hra, která nabídne něco ze strategie, něco z dobrodružných her a něco z adventur. A jelikož právě na rozhovorech a příběhu, jenž může být mimochodem pokaždé jiný, stojí tohle dobrodružství především, zařadili jsme ho právě mezi adventury. Apple ho pak zařadil mezi nejlepší hry roku 2014, což snad jako doporučení stačí.

80 Days

[appbox googleplay com.inkle.eightydays]

[appbox appstore 892812659]

Broken Sword 5: The Serpent’s Curse

Původně kickstarterovský projekt, který se podobně jako předešlé hry v sérii točí kolem svatého grálu. Hra je rozdělena na dva díly a dohromady vás vyjde na 250 korun, což na dotekové platformě není zrovna obvyklé. Na druhou stranu, tato hra opravdu stojí za každou utracenou korunu. Tedy pokud máte rádi klasické point-and-click adventury a nebojíte se obtížnějších puzzlů.

broken-sword-5

[appbox googleplay uk.co.revolution.bs5]

[appbox appstore 720656825]

Detective Grimoire

Mysteriózní adventura Detective Grimoire vás oblékne do role detektiva, který se kvůli rozřešení vraždy dostává do bažiny, kde se vedle řešení netradičních puzzlů potkává i s jejími obyvateli, kteří jsou… jak to jen kulantně říci… spíše bizarního ražení. Co to znamená? Nechte se překvapit!

detectiv-grimoire

[appbox googleplay air.com.sfbgames.DetectiveGrimoire]

[appbox appstore 740602894]

Lost Echo

Označením „inovativní“ se chlubí kdejaká modernější adventura, Lost Echo je přitom tomuto slovu asi nejblíž. Alespoň prozatím. Mysteriózní příběh o hledání hodnot a vůbec sama sebe je dobře zpracován jak po obsahové tak i po technické stránce, takže se na něj dobře dívá, dobře se i hraje a vtáhne vás do děje, jako málo co jiného. Odoláte?

lost-echo

[appbox appstore 693045097]

[appbox windowsphone lost-echo/9617e5bf-f024-47de-84ad-2049e54cf48a]

Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek

I Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek před vašima očima rozjede mysteriózní příběh, který vás dostane do kolen. Originální puzzly i klasické zádrhely ve stylu hiden-object her jsou doplněny velmi hutnou atmosférou, z níž vám občas půjde mráz po zádech. Nádherná grafika je pak už jenom třešnička na dortu tohoto skvělého dobrodružství, to nám věřte.

enigmatis

[appbox googleplay com.bigfishgames.enigmatisgooglefull]

[appbox windowsphone 709dd687-002d-4e28-a5cd-4a384aec36db]

Broken Age

Broken Age je plánovaná dvoudílná adventura, která ukrývá příběh dvou postav – malého děvčátka, které má být při příležitosti svých narozenin obětováno místní příšeře, a dále malého chlapce, který pluje vesmírem ve své vesmírné raketě pouze za doprovodu umělé inteligence. Oba příběhy jsou přitom nesmírně originálně propojeny a povypráví vám o samotě takovým způsobem, že na to budete ještě notnou chvíli vzpomínat. V současné době je bohužel k dispozici pouze první díl.

broken-age

[appbox appstore 887649233]

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

5 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře