Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinky Facebook měl obří výpadek! Nefungoval ani v Česku

Facebook měl obří výpadek! Nefungoval ani v Česku

Nedařilo se vám připojit k Facebooku? Chyba nebyla ve vašem počítači či smartphonu, ale nejvíce rozšířená sociální síť měla obří výpadek. Nedostupné někde byly i služby Instagram, Tinder a AIM.

Zatím není jasné, proč připojení nefungovalo. Na Twitteru se však objevily zprávy, že se weby staly terčem útoku hackerů. Spekuluje se, že za výpadkem stojí hackerská skupina Lizard Squad, která na sebe nedávno upozornila tím, že začala prodávat DDoS útoky.

Servery byly nedostupné zhruba hodinu (od 7:00 našeho času do 8:10). Po zadání adresy se uživatelům pouze zobrazovala chybová hláška. „Omlouváme se, něco se stalo. Pracujeme na tom a napravíme to co nejrychleji.“

Facebook má celosvětově kolem 1,25 miliardy uživatelů. Dosud největší výpadek tuto sociální síť postihl v roce 2010, kdy nefungovala dvě a půl hodiny.

turkey-court

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Výpadek facebooku?to musela být pro selfičkaře hotova pohroma.ať fb klidně shoří:-D

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře