Sobota, 30 listopadu, 2024
DomůRecenzeNejenom poznámkové bloky na Android

Nejenom poznámkové bloky na Android

Existuje spousta možností, jak si něco označit a uložit. Například něco napsat do zprávy  a pak si to uložit jako koncept. Ale proč si zbytečně zaplňovat složku koncepty, když si můžu stáhnout poznámkový blok, který je tomuto účelu uzpůsoben?  

Vybrali jsme sedm náhodných poznámkových bloků, které jsou zdarma ke stažení a otestovali je.

Notepad

Po spuštění se vám otevře seznam poznámek, které už jste napsali. Po volbě ?Add note? už může přímo psát, co potřebujete. Takže pokud budete chtít něco velmi rychle poznamenat a bude vás tlačit čas, Notepad vám vyjde vstříc.

Po spuštění se objevíte ve složce, která obsahuje veškeré vaše uložené poznámky. Co se týče nastavení, tak to není nějak oslnivé. Za zmínku možná stojí, že si můžete vybrat velikost textu, ale zklamáním je, že nabídka není zrovna moc široká. Máte na výběr z velikostí extra malý, malý, standart, velký, extra velký. Pokud budete mít už více poznámek, určitě oceníte možnost seřazení podle data nebo od A adi Z  a naopak. Své poznámky můžete také exportovat na paměťovou kartu.

Velice se mi líbil vyhledávač, který nevyhledá pouze jméno poznámky, ale i přímo slova v poznámkách, což určitě ocení studenti, když budou hledat dané slovo v zápisu. Své poznámky můžete také přímo v programu poslat svým přátelům za pomocí technologie Bluetooth nebo e-mailu.

odkaz ke stažení

  • + Rychle připraven k psaní
  • + Inteligentní hledání
  • + Sdílení poznámek s přáteli
  • Velmi skromné nastavení oproti konkurenci
  • Po grafické stránce není atraktivní

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Jota Text Editor/“/]

Jota Text Editor

U JTE neočekávejte žádnou úvodní obrazovku s poznámkami, co jste si vytvořili. Objevíte se přímo v editoru a můžete okamžitě začít s psaním. Nastavení je zde opravdu široké, takže není problém si nastavit velikost písma, typ fontů, odsazení řádků, barvu pozadí editoru, barvu písma a spousty dalších věcí.

Líbí se mi, že můžete využít klávesy hlasitosti k posunu nahoru a dolů v textu. Pod editorem se nachází řada sedmi ikon, které vám pomohou manipulovat s textem. Nechybí zde volby Copy, Cut, Paste a další. Ani vyhledávač zde nechybí. Funguje zde dokonce i zkratkový systém, díky kterému za pomocí kombinace dvou kláves bude moci spustit některé úlohy. Například kombinace Menu + n otevře nový list. Své poznámky budete ukládat přímo do složek na paměťové kartě, což mě osobně přijde trošku nepohodlné.

Nejsem zrovna fanoušek projíždění složek na paměťové kartě, ale jde o věc názoru. Nechybí i možnost sdílet poznámky přes Bluetooth nebo e-mail. A taky si můžete udělat ?screenshot? své poznámky a ten poté dále sdílet.

odkaz ke stažení

  • +  Automatická detekce různého kódování znaků
  • + Okamžitě po spuštění můžete psát
  • + Zkratkový systém
  • + Možnost tvorby ?screenshotů? a následovného sdílení
  • Načítaní vlastních poznámek jedině přes paměťovou kartu

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Notepad/“/]

Text edit

Po spuštění se hned objevíte v editoru s černým pozadím, ale barvu můžete změnit. Pohrávat s barvami si budete moci  i u písma. V nastavení si můžete vybrat ze tří druhů fontu (Monospace, Serif, Sans Serif). Je zde možnost zapnout i automatickou opravu slov.

Několikrát jsem se pokoušel o to, aby se mi chyby, kterých jsem se dopustil, opravily, ale marně. Veškeré poznámky se ukládají přímo na paměťovou kartu. S přáteli se o ně můžete pouze pomocí e-mailu.

odkaz ke stažení

  • + Okamžitě připravený k psaní
  • Nefungující automatická oprava pravopisu
  • Grafické zpracování – nuda
  • Sdílení poznámek pouze e-mailem

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Text edit/“/]

NTW Lite!

Konečně poznámkový blok, který na mě nepůsobí dojmem jak příkazový řádek OS Windows. Jako první na nás vykoukne úvodní obrazovka, kde máme na výběr napsat novou poznámku, nebo se podívat do knihovny paměťové karty.

Editor vypadá výborně. Nahoře se nachází tenká lišta, která je doslova nabitá prvky pro úpravu textu. Nechybí zde označování textu a vyjmutí, kopírování, zpět psaní, opakovat psaní a spousty dalších. NTW umí také zobrazit a pracovat s HTML. Není ani problém dočasně schovat horní lištu a zapnout ?View Mode?, díky kterému bude vidět jenom text. Máte také na výběr ze tří obrázkových schémat, u kterých si můžete taky nastavit velikost a barvu písma a odsazení. Veškeré vaše poznámky budete ukládat na paměťovou kartu.

Doporučuju pořídit plnou verzi za nějakých 31 korun, protože trial verze toho příliš nenabízí.

odkaz kde stažení

  • + Pastva pro oči co se týče grafického řešení
  • + HTML
  • Bezplatná trial verze mnoho nenabízí

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/NTW Lite/“/]

Lovely Tiny Notes

Vždycky se mi líbily barevné, čtvercové papírky, na které jsem si něco poznačil a nalepil na stůl. Takže když jsem spustil TN, moje srdce zaplesalo radostí, protože něco takového jsem hledal. Podklad editoru je kompletně v modré barvě, ale není žádný problém si ho změnit třeba na žlutou, červenou, zelenou, bílou nebo modrou.

Poté, co si vybereme barvu ?papírku?, se můžeme vrhnout na font. A tady moje srdce zaplesalo podruhé. Máme na výběr přes 36 fontů, což je víc než slušná nabídka. Co se týče velikostí písma, tak to je poněkud slabší a nabízí pouze 4 velikosti. Malý, střední, velký, extra velký. Nechybí zde ani možnost změny barvu písma.

Spousta z vás ocení možnost, že své poznámky můžete proměnit v ?check list?, díky kterému si budete moct doslova odfajfkovat věci, které jste už udělali. Pokud budete potřebovat něco připomenout, není problém nastavit připomenutí na určité datum a hodinu.

O veškeré své poznámky se můžete podělit se světem pomocí Facebooku, e-mailu, Bluetooth a dalších služeb a aplikací. Ze svých poznámek si můžete udělat i ?widget?.

odkaz ke stažení

  • + Po stránce vzhledu vypadá skvěle
  • + Funkce ?Remind me?
  • + Spousty fontů
  • + Funkce ?Check list?
  • Někteří náročnější uživatelé by uvítali více velikostí písma

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Lovely tiny notes/“/]

ColorNote

Už po spuštění jsem cítil, že toto bude opravdu povedený poznámkový blok. A světe div se, měl jsem pravdu.

CN má funkce, které byste u ostatních testovaných poznámkových bloků hledali jen marně. Patří mezi ně například kalendář, archív, koš nebo záloha, díky které budou vaše poznámky obnoveny, když vám někdo například odcizí telefon. Ovšem za předpokladu, že budete sesynchronizovaní s Facebookem nebo Google účtem. Do kalendáře si můžete přidávat poznámky.

Při tvorbě nové poznámky máme na výběr ze dvou typů psaní. Buď textovou poznámku, nebo ?checklist?. ?Checklist? je spíše na věci, kde si potřebujete odškrtnout, že máte splněno, takže například nákupy nebo seznam splněných aktivit.

U textové poznámky je přednastaveno žluté pozadí, ale pokud vám žlutá zrovna nevoní, můžete vyměnit za červenou nebo fialovou, na výběr máte z devíti barevných kombinací. Co se týče velikosti písma, máte na výběr z malinké, malé, střední, velké, obrovské. Co se ale týče barvy fontů, tak s tou nějak manipulovat nejde, bohužel.

ColorNote se pyšní parádní vychytávkou. A to je možnost zamknutí poznámek na heslo, což mi přijde jako skvělá vychytávka. Bez hesla nemáte možnost poznámku smazat, otevřít ani s ní manipulovat. Nechybí zde ani funkce sdílení poznámek skrze Facebook nebo e-mail.

odkaz pro stažení

  • + Grafické zpracování na jedničku
  • + Záloha
  • + Možnost uzamčení poznámek na heslo
  • + Funkce ?Check list?
  • + Funkce ?reminder?
  • + Spousty dalších vychytávek (Kalendář, Archív..)
  • Jiné barvy písma

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/ColorNotes/“/]

CryptRoll

Jedná se o poslední testovaný poznámkový blok, tak doufám, že se rčení ?To nejhorší na konec? nevyplní.

Po spuštění se objevíme v knihovně Moje dokumenty, kde se nachází veškeré poznámky, co jste již napsali. Samotný editor není ničím zvláštní. Samozřejmostí je možnost nastavení barvy písma, pozadí i velikost písma. Je zde i možnost poznámku zaheslovat a odeslat ji za pomocí e-mailu s tím, že adresát musí znát heslo, aby poznámku otevřel. Bohužel změnu fontu, odsazení řádků nebo nějaké další nastavení ohledně editoru tu opravdu nehledejte.

odkaz ke stažení

  • + Konvertor kódování textu
  • + Možnost zaheslovat
  • Minimální možnost přizpůsobení
  • Chudá výbava oproti konkurenci

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Cryptroll/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře