Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyDatový provoz v USA: jedno procento obstarají smartphony s Windows Phone

Datový provoz v USA: jedno procento obstarají smartphony s Windows Phone

Kdo by neznal známou Ezopovu bajku, která ukazuje, že úsilí často vítězí nad schopnostmi, jsou-li zanedbávány. My samozřejmě zatím nevíme, jak Windows Phone v souboji mobilních platforem nakonec dopadne. Zda uspěje nebo naopak skončí v propadlišti dějin. Dnes víme pouze to, že pomalu ale jistě posiluje. Vyplývá to ze statistik analytické společnosti StatCounter.

Statistické údaje za minulý měsíc týkající se využití datových přenosů z mobilních zařízení napříč celými Spojenými státy ukazují, že platforma Windows Phone 7 se poprvé postarala o více než jedno procento přenesených dat.

Na počátku roku 2012 smarthony s Windows Phone dosáhly na hodnotu jen 0,76 procenta. Číslo začalo stoupat v okamžiku, kdy byla ve Spojených státech uvedena do prodeje Lumie 900. Dítko Microsoftu atakuje jedno procento přenesených dat také ve Velké Británii.

V České republice si nejlépe vede Android s 46,48 procenta. O druhé a třetí místo se přetahují systémy iOS a Symbian. Zastoupení WP7 je u nás v případě datových přenosů zanedbatelné.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře