Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyDíky Androidí aplikaci Google Goggles budete mít větší rozhled

Díky Androidí aplikaci Google Goggles budete mít větší rozhled

Chtěli byste být vzdělanější, ale neradi byste se kvůli tomu moc namáhali? Nedoceněná Androidí aplikace Google Goggles vám pomůže a ani vás to nebude bolet. V této novince vám řekneme, jak to funguje. 

Google Goggles (pozor, neplést si s Google Glass) funguje na principu snímačů QR kódů  s tím rozdílem, že toho umí mnohem více. Podstatou aplikace je ohromná databáze QR kódů, produktů, památek, umění, log společností a dalších věcí. Po naskenování daného objektu vám aplikace poskytne mnoho užitečných informací včetně například složení potravin, informací o založení společností, adresu sídla společností, institucí a památek včetně možnosti vyhledávání nejrychlejší trasy atd.

Součástí aplikace je také rychlý překladač, který vám pomůže s cizojazyčnými nápisy, a dále funkce vkládat naskenovaná slova do vyhledávače. Jako zajímavost pak Google uvádí, že aplikace dokáže vyluštit i Sudoku a rozpoznat prakticky všechny známější obaly knih, CD, DVD a dalších nosičů včetně vinylových desek.

Pakliže jste s Google Goggles ještě nepracovali, doporučujeme, abyste to změnili. Aplikace je jako vystřižená ze sci-fi filmů a dokáže ušetřit spoustu času a práce.

Google Goggles je v současné době dostupná pouze pro Android (kdysi bývala dostupná i pro iOS, ale Apple ji nakonec z App Store stáhl) a to za naši oblíbenou cenu – zcela zdarma.

Screenshot_2015-01-26-14-10-20

Screenshot_2015-01-26-14-09-42

[appbox googleplay com.google.android.apps.unveil]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře