Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyTip na aplikaci: Twilight vám pomůže ke kvalitnějšímu spánku

Tip na aplikaci: Twilight vám pomůže ke kvalitnějšímu spánku

Nedávné studie prokázaly, že využívání tabletu či telefonu těsně před spaním může váš spánek oddálit až o hodinu. Příčinou jsou receptory ve vašich očích, které jsou citlivé na ostré modré světlo. Vnímáním tohoto světla se ve vašem mozku snižuje tvorba melatoninu, což je látka odpovědná za zdravý spánkový cyklus. Aplikace Twilight se s tímto neblahým důsledkem elegantně vypořádá. 

Aplikace Twilight funguje velmi jednoduchým, ale efektivním způsobem. Automaticky synchronizuje displej vašeho zařízení s denním cyklem. To znamená, že s příchodem večera postupně reguluje modré záření a celkově tlumí jas displeje. Světlo vyzařované z mobilů a tabletů tak receptory v očích dráždí jen minimálně, díky čemuž nebudete mít takové problémy s usínáním.

Více informací o Twilight aplikaci můžete zjistit ze stránek Google Play (link níže). Aplikace je k dispozici výhradně pro Android a to zcela zdarma.

twilight

[appbox googleplay com.urbandroid.lux]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře