Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyCyanogenMod představil novou bootovací animaci. Noc přemění v den

CyanogenMod představil novou bootovací animaci. Noc přemění v den

Populární CynogenMod 12 má novou zaváděcí (bootovací) animaci a podle nás vypadá opravdu libově. Vývojáři kladli důraz na jednoduchou grafiku, v níž hlavní roli hraje modrý robot Cid.

Vývojářský tým kolem ROMky CyanogenMod pracuje na verzi 12, postavené na Androidu 5 Lollipop. Do této chvíle již bylo vydáno několik „nočních sestavení“ („nightly builds“), které ukázaly, že se máme na co těšit. Jedno z posledních testovacích vydání pak kromě obligátní opravy chyb přineslo i něco překvapivého – zbrusu novou zaváděcí animací.

Jejím hlavním motivem je hlava maskota Cida, tentokrát ovšem umístěná na bílém podkladu. Nové jsou také animace, které nyní splňující kritéria Material Designu.

Důraz kladený na bílé prostředí animace může být trochu kontraproduktivní při restartu zařízení ve tmě, v tu chvíli totiž zpravidla nefunguje automatické řízení úrovně podsvícení displeje a oči uživatele tak dostanou zabrat. Na druhou stranu vývojáři nikoho nenutí, aby se v tu chvíli na displej díval.

CyanogenMod-12-Boot-Animation-FinishedDentalIslandwhistler

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře