Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyNávštěvnost webů z mobilních telefonů v lednu stoupla na 325 milionů

Návštěvnost webů z mobilních telefonů v lednu stoupla na 325 milionů

Počet Čechů, kteří v lednu z počítače navštívili některý z tuzemských internetových serverů, se zvýšil o tři procenta na 6,76 milionu. Množství uživatelů internetu z mobilů se zvýšilo o jedno procento na 3,08 milionu. Vyplývá to ze statistiky NetMonitor, kterou zpracovává společnost Gemius.

Počet návštěv z jednotlivých platforem, tedy PC, mobilu nebo tabletu, na webových stránkách zapojených do výzkumu NetMonitor, se blíží k 1,4 miliardy. Návštěvy z klasických počítačů dosáhly téměř jedné miliardy, z mobilních telefonů jich bylo více než 325 milionů a z tabletů 66 milionů.

Denně navštěvuje tuzemské weby z počítačů více než 3,4 milionu uživatelů. Mezi nejnavštěvovanější kategorie patří, stejně jako u tabletů, domovské stránky portálů, databáze a katalogy a zpravodajství. Z mobilů lidé vedle portálů nejčastěji navštěvují bulvární stránky.

Internetová videa v lednu z PC sledovalo celkem 3,8 milionu uživatelů. Ti celkem zaznamenali přes 144 milionů přehrání. Na mobilech video sledovalo 879 tisíc uživatelů, kteří zhlédli 12,5 milionu příspěvků.

ikona

Foto: Jan Schejbal

Zdroj: ČTK Mediamania

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře