Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNaše krycí sklíčko Gorilla využívá miliarda telefonů a tabletů, pochlubil se výrobce...

Naše krycí sklíčko Gorilla využívá miliarda telefonů a tabletů, pochlubil se výrobce Corning

Americký výrobce Corning, kterého před pár lety znal jen málokdo, se pochlubil, že dnes je jeho odolnými krycími sklíčky Gorilla na ochranu displejů vybavena jedna miliarda mobilních telefonů a tabletů, zástupci firmy to oznámili během zveřejnění hospodářských výsledků.

Velkým milníkem pro newyorskou společnost bylo setkání s bývalým ředitelem Applu, Stevem Jobsem, a následné podepsání dohody o dodávkách krycích sklíček pro iPhony. Dnes služeb Corningu už využívají prakticky všechny výrobci mobilních telefonů, včetně Nokie, Samsungu a Sony.

V červnu Corning představil nový druh flexibilního sklíčka, tzv. Willow Glass, které je tenké pouze 100 mikrometrů, což odpovídá tloušťce papíru.

I přes svou tloušťku si však zachovává podobné vlastnosti jako Gorilla Glass. Vyrábí se při teplotě 500°C za použití technologického procesu (tzv. roll-to-roll), který připomíná výrobu novin a časopisů v tiskárnách.

S novým krycím sklíčkem se budeme setkávatve smartphonech, tabletech, noteboocích a dalších zařízeních. Corning již údajně zaslal první vzorky výrobcům, takže je pouze otázkou času, kdy se dočkáme oficiálního představení prvního zařízení.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tato technologie má můj obdiv. Je až neuvěřitelné co vše Gorilla Glass vydrží 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře