Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyNadvláda Applu skončila. Nejprodávanějším smartphonem je Samsung Galaxy S3

Nadvláda Applu skončila. Nejprodávanějším smartphonem je Samsung Galaxy S3

Nejprodávanějším chytrým telefonem na území USA se ve třetím čtvrtletí stal model Galaxy S3 od společnosti Samsung Electronics. Po více než dvou letech sesadil z trůnu přístroje Apple iPhone, informovala o tom analytická společnost Strategy Analytics.

Samsung prodal ve třetím čtvrtletí 18 milionů kusů svého top mobilu. iPhone 4S si za stejné období pořídilo 16,2 milionu zákazníků. Na skvělých prodejích Galaxy S3 se podílí masivní reklama, výborné hodnocení v recenzích a také soudní spory mezi oběma hlavními rivaly, které s železnou pravidelností plní přední stránky internetových technologických médií.

Zaměstnanci Strategy Analytics ve své zprávě ale uvádějí, že ve čtvrtém čtvrtletí se nejprodávanějším mobilním telefonem stane znovu iPhone. Apple prodal za první tři dny prodeje přes pět milionů kusů svého nejnovějšího mobilního telefonu a vyprodal jeho zásoby. Galaxy S3 se tak nejspíše bude muset spokojit s druhým místem.

Galaxy S3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře