Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyNeuvěřitelné se stalo skutkem. Apple získal patent na obdélník se zakulacenými rohy!

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Apple získal patent na obdélník se zakulacenými rohy!

Kritici amerického výrobce v internetových diskuzích často s nadsázkou psali, že snad má patent i na obdélník. Neměl. Ale už má! Nyní se jeho týmu elitních právníků dostal do rukou silný kalibr, kterým mohou hodně přitížit ostatním výrobcům chytrých telefonů a tabletů.

Apple o schválení patentu D670,286, v němž zmiňuje obdélníkové zařízení s dotykovým displejem a oblými rohy, zažádal u amerického úřadu USPTO 6. listopadu roku 2010.

V nákresech můžeme vidět zařízení podobné první generaci iPadu. Apple chtěl získat patent patrně proto, aby zamezil kopírování svého jablečného klenotu ze strany asijských výrobců. Popřípadě aby mu pomohl během náročných soudních sporů.

Většina zahraničních serverů se však shoduje na tom, že patent je příliš všeobecný a žaloba postavená čistě na něm by dnes u soudu asi neuspěla.

V každém případě jsme svědky naprosto fascinujícího příběhu, a sice toho, že může existovat patent na obdélník se zaoblenými rohy, i když většina lidí, včetně nás v redakci, se domnívala, že to není vůbec možné.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/iPad patent/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře