Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyNa YouTube nyní můžete zhlédnout některé české filmy zdarma

Na YouTube nyní můžete zhlédnout některé české filmy zdarma

Režisér Tomáš Vorel vyrazil do boje proti pirátům. Před několika měsíci na YouTube uvedl snímek Gympl, který podpořil úterním vydáním filmu Ulovit miliardáře. Slavný český režisér se přitom nechal slyšet, že další filmy z jeho produkce budou následovat.

Uveřejněním filmů na YouTube Tomáš Vorel reaguje na skutečnost, že jeho filmy ve velké míře distribuují nebo si alespoň stahují piráti, kteří z této činnosti mnohdy mají vysoké zisky. Filmy na YouTube jsou sice zdarma, režisérovi z nich ovšem poputují alespoň nějaké peníze z reklamy podobně, jako známým YouTuberům.

Výdělek Tomáše Vorela by přitom nemusel být zase tak smutný. Gympl na YouTube již má přes 1 milion shlédnutí. Pokud to tímto způsobem půjde dál, z populárního českého režiséra by co nevidět mohl být pořádný pracháč.

Vysokou míru pirátství se stejným způsobem rozhodla řešit také společnost Bontonfilm ve spolupráci s Národním filmovým archivem. Tato společnost divákům na YouTube nabídne klasické české filmy jako Postřižiny, S čerty nejsou žerty nebo Vesničko má středisková a to v HD kvalitě.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. máte tam chybu gympl je na youtube už 6 měsíců opravte to působí to debilně když už to má přes 1 mil.

  2. Zisky z pirátsví v roce 2015? Ani ne… Jde o princip… Spousta lidí zde i jinde žije skoro od výplaty k výplatě a nemůžou si dovolit jít 4x za měsíc jít do kina a dát 160kč za lístek, nebo minimálně jim to přijde jako vyhození peněz. A když pak čtete, že náklady na film byli plácnu 10 mega, a vydělal 100 mega během pár týdnů, i když si ho každej třetí stáhnul… To je pak teprve motivace jít do kina na film abyste „podpořili umělce“ 🙂 Možná by byla dobrá cesta to všechno tak nepředražovat 🙂 Ani nemluvim o hrách, kdy hra stojí 1500Kč a studio na ní vydělá obrovské sumy už při předobjednávkách…

    • Dobry den, pokud nemam na kino, tak do nej nejdu. Kdyz nemam na maso, tak do prodejny taky nepujdu a neukradnu si ho. Pockam na vyprodej a nebo holt namisto masa budu jist syr. Co se tyce her, nemate pravdu. Zrovna u her jsou ceny velmi podhodnocene. Ceny her se jako jedny z mala od doby pred cca 15 lety nezdrazily ani o korunu (nehlede na to, ze pokud si spocitate prumernou cenu hodiny zabavy u filmu a hry, bude videohra casto popredu). Take kvuli tomu je produkce her velmi riskantni byznys. Investori proto tlaci na tvurce her aby nedelali zbytecne zmeny a aby vydavali hry v predem stanoveny cas. Kvuli tomu jsou pak AAA hry v podstate porad o tom samem a navic casto vychazeji v tristnim technickem stavu. Kdyby hry staly reknenem 100 €, situace by byla docela jina, pravdepodobne o hodne lepsi. A i zde plati – pokud nekdo na hry nema, tak at je nekrade.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře